Counter-Strike: Global Offensive

IEM Katowice B grubu 2.gün maçları tamamlandı

IEM Katowice B grubunda dün oynanan açılış maçlarının ardından bugün de grubun diğer maçları oynandı. Liquid ve Evil Geniuses yola devam ediyor.

Grubun ilk maçlarında G2, 100 Thieves karşısında 2-0’lık galibiyet almıştı. Temsilcimiz woxic’in ekibi mousesports ise Çinli Tyloo’yu 2-0’lık skorla geçmişti. Bugün oynanan maçlardaysa Liquid Virtus.Pro’yu 2-0’la geçerken, Evil Geniuses MAD Lions’ı 2-1’le geçti.

MAD Lions – Evil Geniuses

Günün ilk karşılaşması MAD Lions ve Evil Geniuses arasında oynandı. İlk harita olan Vertigo, MAD Lions’ın seçimi olsa da zafere ulaşan taraf Evil Geniuses oldu. İlk yarıda 11 roundu kazanan Evil Geniuses, rakibi karşısında kurduğu üstünlüğü maçın ikinci yarısına da taşıyınca 16-7 skoruyla ilk haritayı kazandı. İkinci harita Dust2 ise Evil Genuises’ın seçimi olmasına rağmen maçı MAD Lions kazandı. Dengeli geçen karşılaşmasının ilk yarısında 1 puanlık üstünlükle devre arasında giden MAD Lions, ikinci yarıyı da 2 puan farkla kazandı ve maç 16-14 sonuçlandı. Kazananı belirleyecek olan harita ise Nuke oldu. Evil Geniuses maçın başında kurduğu üstünlüğü sonuna kadar taşıdı ve maçı 16-5 skoruyla kazanarak seriyi 2-1 ile aldı.

Liquid – Virtus.Pro

Günün devam maçı Liquid ile Virtus.Pro arasında oynandı. İlk harita olan Vertigo’da tüm maç dengeli çarpışmalara sahne oldu. Normal süresinde eşitliğin bozulmadığı karşılaşmada, uzatmalarda gülen Team Liquid oldu. 19-16’lık skor Liquid’i 1-0 öne geçirdi. İkinci harita Mirage oldu. Liquid ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. İkinci yarıya geçince de üstünlüğü elden bırakmayınca maç 16-9 ile sonuçlandı. Seriyi 2-0 ile alan Liquid böylece IEM Katowice üst turunde oynamaya hak kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir