Counter-Strike: Global Offensive

IEM Katowice’de ViCi yerine Tyloo yarışacak

ViCi ekibinin vize sorunları yaşaması nedeniye, IEM Katowice’de Tyloo ekibinin yarışacağı turnuva organizatörleri tarafından açıklandı.

Çin’de devam etmekte olan koronavirüs salgını nedeniyle ViCi oyuncuları, vize sürecinde gecikmeler yaşadı. Turnuvaya iki haftadan az süre kaldığını da göz önünde bulundurulduğunda, IEM Katowice’de Tyloo ekibinin yarışmasına karar verildi.

Organizasyon, Ocak ayında Asya elemelerinde ikinci olması ve Şubat ayının başından beri Ukrayna’da bootcamp’te bulması nedeniyle tercih hakkını yine bir Çin organizasyonu olan Tyloo’dan yana kullandı.

YuLun “Summer” Cai ve takım arkadaşları, Liquid, mousesports ve Evil Genuises gibi devlerin de bulunduğu B grubunda ViCi’nin yerini alacak. Grupta bu takımların yanında G2, MAD Lions, 100 Thieves ve Virtus.Pro bulunuyor. İlk maçları mousesports’a karşı oynanacak.

IEM Katowice, Hansel “BnTeT” Ferdinand’ın Gen.G tarafından satın alınmasından sonra yaşanan Seon-Ho “xeta” Son değişikliği sonrasında Çinli kadronun yeni haliyle yarışacağı ilk turnuva olacak. TYLOO’nun güncel beşlisi ise “somebody”,”Summer”,”Attacker”,”Freeman” ve “xeta” şeklinde. Ekibin koçluğunu ise “KingZ” yapıyor.

2019 sonlarında Asya’da katıldığı müsabakalarda başarılı sonuçlar elde eden Tyloo takımının BnTeT’in ayrılığı sonrası uluslararası turnuvalarda nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Ülkece yaşanılan salgın hastalık nedeniyle Çin karışık günler yaşarken, ekibin mental olarak bundan etkilenmediğini umarız.

Tyloo’nun son performansları için TYLOO, eXTREMESLAND CS:GO Asya 2019 şampiyonu oldu 

IEM Katowice 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında oynanacak. 500.000 dolarlık ödül havuzu bulunan dev turnuvada, HLTV listesinde ilk 10’da bulunan tüm takımların yanında NiP ve MAD Lions gibi kadro yenilemesine giderek gücünü kanıtlamak isteyen ekipler de bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir