mousesports Astralis'i geçerek finale yükselen taraf oldu Counter-Strike: Global Offensive

mousesports Astralis’i geçerek finale yükselen taraf oldu

mousesports ESL Pro League Season 11 yarı finalinde Astralis’i devirmeyi başardı. Woxic’in takımı Mouse, finalde fnatic ile karşılaşacak.

Temsilcimiz wocix ve arkadaşları, Perşembe günü Astralis karşısında alınan 2-0’lık mağlubiyetin de öcünü almış oldu. Kıran kırana geçen karşılaşmada, Dust2 ve Nuke galibiyetleri mousesports’u 2-1’lik skorla finale taşıdı.

Dust2 haritası ile başlayan maç, ilk yarısı itibariyle Perşembe gününün bir tekrarı gibi görünüyordu. T tarafında başlayan Astralis tabanca roundunu kazanarak maça emin adımlarla başladı ve ilk yarıyı 10-5 skorla önde kapattı.  İkinci yarıda Finn “karrigan” Andersen’in olağanüstü çabaları sonrasında kazanılan tabanca roundu, mousesports’u oyuna bağladı. Bu momentum skoru 10-10’a kadar getirdi. Normal süresinde eşitliğin bozulmadığı maçta uzatmalarda 19-17’lik skorla mousesports hanesine yazıldı. 31 kill ile maçı tamamlayan Özgür “woxic” Eker, 27 AWP kill’i ile ne kadar etkili olduğunu bir kere daha kanıtladı.

İkinci harita olan Inferno’da işler tamamen Astralis’in istediği gibi gitti. Tabanca roundunu kazanan Astralis, kontrolü hep elinde tutan taraf oldu. İlk yarısı 11-4 Astralis lehine tamamlanan maç, 16-5 ile sonuçlandı. Bu sonuçla birlikte genel durum 1-1’e gelmiş oldu.

Bu harita sonrasında Nuke, kazananı belirleyecek harita oldu. Inferno sonrasında kazandığı momentumun etkisini koruyan Astralis maça iyi başladı ve skoru 5-0’a kadar getirdi. Ancak David “frozen” Čerňanský aldığı 1v3 clutch ile takımını maça bağladı ve skor 9-6 Astralis lehine sonuçlandı. İkinci yarıdaysa rüzgar tamamen mousesports lehine döndü. Tabanca roundunu kaybetmesine rağmen arka arkaya 8 round kazanan Mouse, 14-10’a ulaştırdığı skoru zafere taşımayı bildi ve böylece 16-12 skoruyla kazanan taraf Mouse oldu.

Büyük final bugün fnatic ve mousesports arasında 5 maç üzerinden oynanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir