Windigo nihayet WESG 2018 ödülüne kavuştu Counter-Strike: Global Offensive

Windigo nihayet WESG 2018 ödülüne kavuştu

Yıllarca süren bekleyişin ardından, Windigo WESG 2018’de hak ettiği ödüle nihayet kavuştu.

Organizasyon tarafından yapılan açıklamaya göre, Windigo’nun WESG 2018’de kazandığı 500,000 dolarlık ödülün sonunda ödemesi gerçekleşti.

Windigo’nun kurucularından ve sahiplerinden olan Artur Yermolayev, HLTV.org’a ekibin 500.000 dolarlık ödül havuzundaki payının oyunculara dağıtldığını ve bu konunun çözülmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdiğini söyledi.

Daha Fazlasını Oku: TIK

Bu olay, geçtiğimiz günlerde HLTV.org tarafından yeniden gündeme getirilmişti. Ekim 2019’da maddi sorunlar nedeniyle faaliyetlerini durduran Windigo takımı, oyuncularını da serbest bırakmıştı. 2018 yılında Çin’in Chongqing kentinde düzenlenen WESG 2018 turnuvası sonrası yaşanan kriz nihayet son buldu ve organizatör takıma ödemelerini yaptı.

Yine yapılan açıklamaya göre, WESG temsilcileri ödeme sorunlarını çözmek için Windigo ile sürekli iletişim halinde kaldıklarını vurguladı. WESG tarafı, yaşanan gecikme için bankaları ve koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan küresel krizi sorumlu tuttu.

Takımın WESG 2018’de şampiyonluğa ulaşan oyuncuları ise şu an bambaşka ekiplere dağılmış durumdalar. Yıldız oyuncular Valentin “poizon” Vasilev ve Georgi “SHiPZ” önce Complexity ve CR4ZY için oynadılar ardından CR4ZY kadrosu c0nctact’a satıldı. Kamen “bubble” Kostadinov şu anda SMASH için oynuyor. Yanko “blocker” Panov BLUEJAYS forması giyerken, Viktor “v1c7oR” Dyankov şu anda serbest durumda ve diğer Bulgar oyuncularla beraber online elemelerde mücadele ediyor.

WESG tarafında North, Heroic, Chaos ve Spirit takımlarının elemeleri geçtiği 2019 finalleri hakkında henüz bir güncelleme sunulmadı. Yapılan son açıklama, pandemi nedeniyle 18 Şubat tarihlerinde Makao’da yapılması planlanan Asya-Pasifik Finalleri’nin koronavirüs salgını nedeniyle planlandığı gibi devam etmeyeceği yönündeki duyuruydu. Bu duyuru ise 22 Ocak’ta yapıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir