Counter-Strike: Global Offensive

Zonic yenilenen Astralis kadrosu hakkında konuştu

Zonic yenilenen Astralis kadrosu hakkında konuştu

Astralis takımının koçu zonic geçtiğimiz günlerde takıma katılan es3tag ile birlikte yenilenen altı kişilik kadro hakkında konuştu.

Danimarka’nın en büyük CS:GO ekibi olan ve son iki yıldır oyunda damga vuran Astralis, geçtiğimiz günlerde şaşırtıcı bir hamleye imza attı. Kadrosuna Heroic takımından  Patrick “es3tag” Hansen’i katarak aktif oyuncu sayısını altıya çıkardı. Bu hamle CS:GO için oldukça sıra dışı bir hareket oldu. Takımın koçu Danny “zonic” Sørensen bu hamleyi takımın uzun vadeli performansını artıracağı için gerekli gördüklerini açıkladı.

Daha fazlasını oku: es3tag Astralis’e katılacak.

Astralis takımının yıldız oyuncularından olan device, asım 2017’de ciddi gastrointestinal sorunlara maruz kalmıştı. Bu sorun, aşırı yoğun olan programdan kaynaklanıyordu. Device, IEM Oakland’da bu sorunu yaşadı ve arka arkaya üç LAN turnuvasında ekibini yalnız bıraktı. Astralis bu dönemde geçici olarak stand-in oyuncularla yarışmak zorunda kaldı.

Altı kişilik yeni Astralis, CS:GO topluluğunda da yeni tartışmaları doğurdu. Bunu üst düzey arenada yapan ilk ekip olan Astralis’in yaptığı hamlenin bir benzerini de her pozisyon için iki oyuncuya sahip olan Polonyalı AGO ekibi yapmıştı. Bir benzeri ise, altıncı oyuncu katılamadan iç sorunlar nedeniyle dağılmış olsa bile, Brezilyalı Immortals olabilir.

CS:GO’daki büyük turnuva organizasyonları olan ESL ve BLAST, haritalar arasında oyuncu değişikliği yapmaya izin veriyor. Ancak Major turnuvalar için böyle bir imkan söz konusu değil. Zonic konuyla ilgili olarak “Oyuncuları haritalar arasında değiştirmekten değil, oyunculara zihinsel ve fiziksel olarak daha fazla yenilenme süresi sunmak için çalışıyoruz.” dedi.

Astralis’in tüm oyuncuları ve Zonic es3tag’ı takıma ekleme konusunda hemfikir davrandıklarını açıkladılar. Organizasyonun es3tag’ı seçmesinde bölgenin oyuncularından biri olması, takımı iyi tanıması ve Astralis kültürünü her düzeyde taşıyacak biri olması özellikleri ön plana çıktı.

es3tag’e güven tam

Konuyla ilgili açıklamasının devamında Zonic “ es3tag aynı zamanda çok büyük potansiyele sahip ve çok yönlü bir oyuncu. Ekibe uyum sağlamakta sorun yaşamayacatır.” Dedi. Takıma katıldığında es3tag’in de diğer oyuncularla eşit şartlarda kadroda yer alacağını söyledi.

Karar tüm Astralis bileşenleri tarafından ortak alınmış olsa da nihayetinde oyuna kimin katılacağına Astralis’in sportif direktörü Kasper Hvidt ve Zonic karar verecek. Takımın koçu sürece tam olarak güveniyor. Astralis’in yaptıklarını da geçmişteki deneyimlerle karşılaştırmanın doğru olmadığını düşünüyor.

 

 

 

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.