Dota 2

Ad Finem, Dota 2 kadrosuyla yollarını ayırdı

Yunanistan merkezli Ad Finem’in Dota 2 kadrosu, takımın Kiev Major daveti almasından kısa bir süre sonra organizasyondan ayrıldı.

Takımın Facebook hesabından yapılan bir duyuruyla paylaşılan habere göre, organizasyon ile tüm oyuncular karşılıklı anlaşmaya vararak ayrılma kararı aldı. İki yıla yakın bir süredir Dota 2 sahnesinde yer alan ekip, kendini Boston Major’da sergilediği olağanüstü performans ile göstermişti. Turnuvanın finalinde OG karşısına çıkan takım, sahadan 3-1 mağlubiyet ile ayrılsa da Boston Major’da kendinden en çok söz ettiren takım olmayı başarmıştı.

Boston Major’ın ardından performansında ciddi bir gerileme gören Ad Finem, Dota 2 Asya Şampiyonası ve StarLadder i-League StarSeries Season 3 gibi büyük turnuvalara katılma başarısı gösterememiş, ancak buna rağmen Valve tarafından Nisan ayında düzenlenecek Kiev Major’a davet edilmişti. Kadro değişikliği sebebiyle Ad Finem’in Kiev Major daveti iptal olurken, takımdan ayrılan beş oyuncunun farklı bir organizasyon altında aynı kadroyu koruması hâlinde davetiyelerinin geçerli olduğu Wykrhm Reddy tarafından doğrulandı.

Takımın destek oyucusu Maybe Next Time da kadrodaki oyuncuların Ad Finem ile kontratını yenilememeye karar vermesi sonucunda bu karara varıldığını duyurdu. Dağılan kadro en son şu oyunculardan oluşuyordu:

  • Omar “Madara” Dabasas
  • Dimitris “ThuG” Plivouris
  • Kharis “SkyLark” Zafeiriou
  • Verros “Maybe Next Time” Apostolos
  • Giorgos “SsaSpartan” Giannakopoulos

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir