Dota 2

6.84 güncellemesinin ilk turnuvası ESL’den geliyor

Oyun dünyasında düzenlendiği organizasyonlarla adından sık sık söz ettiren ESL, yeni bir turnuva düzenliyor. 

Turnuvanın adı ise ESL ASUS Play It Cool olarak belirlenmiş. ESL tarafından düzenlenen turnuvaya davet edilecek olan ve birbirleriyle kıyasıya mücadele edecek olan Avrupa’nın en seçkin oyuncuları, 30.000 dolar ödül için ter dökecek. 4 takımın yer alacağı turnuva 3 Mayıs’ta başlayacak ve hangi takımların yola devam edip hangilerinin edemeyeceği şimdiden büyük merak konusu olmuş durumda.

Söz konusu tarihte 4 takım ESL’nin Köln kentindeki stüdyolarında, saat 11.00’de başlayarak 20.00’ye kadar seyirciler önünde 30.000 dolarlık büyük ödül için canlı bir şekilde mücadele edecek. Turnuvaya davet edilen takımlardan bahsetmek gerekirse, The Alliance, Ninjas in Pyjamas ve Virtus Pro beklenen isimler olarak karşımıza çıkıyor ancak davet edilen 4. ve son takım olan Lemondogs henüz çok yeni ve sadece geçtiğimiz Nisan ayından beri profesyonel sahnedeler. Bu durum herkesin kafasında soru işaretleri oluşturuyor ancak kendileri Razer Think Fast Cup 2’de London Conspiracy ve Moscow Five gibi önemli ekiplere karşı zaferler kazandılar. Bu da turnuvaya ayrı bir heyecan katacak gibi görünüyor.

Diğer takımlardan farklı olarak Alliance, takım bütünlüğünü henüz sağlayabilmiş değil ve takımda bulunan 1 kişilik boşluğu doldurma arayışı içindeler. Yeni gelen güncelleme ile takımın yetenekleri bu turnuvayla büyük bir testten geçecek gibi görünüyor. Alliance bu turnuvaya katılmadan önce karşılaştığı Ninjas in Pyjamas ile yaptığı son 5 maçın 4’ünü kaybetmişti ancak Virtus Pro ile yaptıkları 5 maçın 3’ünü kazanmıştı. Turnuva sadece Alliance için değil aynı zamanda son 6 haftadır oldukça sessiz bir dönem geçiren Virtus Pro için de tekrar ayağa kalkmak için bir fırsat niteliğini taşıyor diyebiliriz.

Turnuvaya artık sadece 1 gün kaldı ve davet edilen takımlar arasında performansı en fazla dikkat çeken Ninjas in Pyjamas oldu. Bilindiği üzere takım Dota 2 profesyonel sahnesinin en önde gelen ekiplerinden olan Cloud9 ve Team Empire gibi güçlü rakiplerini mağlup etmeyi başarmıştı. Son aylarda Alliance üzerinde kurdukları mutlak galibiyet baskınlığını da unutmamak gerekiyor.

Salome “Soe” Gschwind Penski turnuvayı sunan isim olurken kendisine yorumcu olarak Austin “TheCapitalist” Walsh’in yanında,  Kai “H4nn1” Hanbueckers ve William “Blitz” Lee gibi profesyonel isimler katılacak.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir