Dota 2

ESL One Frankfurt 2016’nın tarihleri açıklandı

Dota 2’nin resmi Major turnuvaları haricinde az sayıdaki büyük turnuvadan biri olan ESL One Frankfurt 2016’nın 18-19 Haziran 2016 tarihlerinde oynanacağı açıklandı.

Turnuvaya sekiz takım katılacak ve bu takımlar 250.000 dolarlık ödül havuzundan en büyük payı almak için yarışacak. ESL ise bu etkinlik için seyircilerin izleme deneyimini geliştireceklerine dair açıklamalar yaptı. Organizasyon, izleyicilerin daha rahat takip edebilmeleri için etkinlikte büyük bir ekran olacağını söyledi.

ESL’in Başkan Yardımcısı Ulrich Schulze, yaptığı basın açıklamasında “Ortalama bir ziyaretçi, etkinliğe katılmak için 150 kilometreden fazla yolculuk yaptı ve bu, bizim farkında olduğumuz ve karşılığını ödememiz gerektiğini hissettiğimiz bir konu,” sözlerine yer verdi. “Tüm ziyaretçilerimize unutamayacakları bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Bu yıl düzenleyeceğimiz etkinliği şu ana kadar düzenlediklerimizin en büyü ve en iyisini yapmak istiyoruz,” sözleri ile açıklamalarına devam eden Schulze, kullanılacak ekranın 500 metre kare olduğunu ve şu anda dünyadaki en büyük 50 ekrandan birisi olduğunu da ifadelerine ekledi.

2015’te düzenlenen ESL One Frankfurt turnuvasını Team Secret kazanmıştı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir