Dota 2

ESL One Mumbai’nin finalinde Keen Gaming, Mineski’yi yok etti

ESL’in NODWIN Gaming ile birlikte düzenlediği ve Hindistan’ın şu ana kadarki en büyük espor turnuvası olarak nitelendirilen ESL One Mumbai: Dota 2 sona erdi.

Grup aşamalarının iki gün ve playoffların ise dört gün sürdüğü turnuvada, gülen taraf Keen Gaming oldu. Ekip final sahnesinde adeta Mineski’yi yok etti.

Hatırlanacağı üzere, Keen Gaming grup aşamasında grubu lider bitirmeyi başarmıştı. Lakin grup sonrası ilk playoff karşılaşmasında, NaVi’ye 3-1 kaybetmişti. Takım sonrasında final aşamasına değin playofflarda tam üç oynamıştı.

Playofflarda ilk maçını, The Pango karşısında oynayan takım, bu mücadeleyi 2-1 kazanmıştı. Sonrasında TNC Predator ile karşılaşan tecrübeli ekip rakibini 2-0 ile elemişti. Playoffun son aşamasında, ezeli rakibi NaVi ile karşılaşan takım, bu sefer kendilerinden emin bir oyun ortaya koyarak rakibi karşısında gayet kolay bir maç geçirip 2-0 galip ayrılmıştı mücadeleden.

Mineski ise playofflarda önce grup aşamasını lider bitiren TEAM TEAM ile karşılaşmıştı. Turnuvanın iddialı ekibini 2-0 yenmeyi başaran ekip, NaVi karşısında da 2-1’lik bir galibiyet ile playoff aşamasını tamamlamıştı.

Turnuvanın iki iddialı ekibinin final sahnesinde mücadelesi ise beklenenin aksine çok fazla sürmedi. Bo5 üzerinden oynanan final, Keen Gaming’in Mineski karşısında aldığı üç galibiyet ile hızlıca sona erdi. Mücadeleye agresift ve sert bir şekilde başlayan üç maç boyunca dizginleri hiçbir şekilde elinden bırakmadı ve nihayetinde tecrübeli rakibini kolayca yenmeyi başardı, adeta yok etti.

Turnuvanın ödül havuzundaki toplam 300 bin dolarlık ödül ise takımlara aşağıda yer alan görseldeki gibi dağıtıldı.

Görsel kaynağı: liquipedia.net

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir