Dota 2

LGD, EHOME’dan ddc’yi kadrosuna ekledi

The International 2015‘de gösterdiği etkili performansın ardından LGD, kadrosundaki değişikliklerle Dota 2 camiasını şaşırttı. Geçtiğimiz günlerde rOTK, takım kaptanlığını yaptığı EHOME’dan ayrılarak LGD’ye transfer olmuştu. Bu transferin ardından Yao’nun takımdan ayrılacak isim olacağı tahmin ediliyordu.

Takım, bugün Twitter’da yaptığı açıklamayla Dota 2 topluluğunun aklındaki soruları cevapladı. Yapılan açıklamada EHOME’dan ddc’nin LGD kadrosuna dahil olduğu duyuruldu. Bunun yanında da kadro dışı kalan eski takım kaptanı xiao8 ve Yao’nun yedek oyuncu olarak LGD bünyesinde kalacağı duyuruldu.

The International 2015’de takımını en iyi şekilde yöneterek, hem seçim – ban aşamasında hem de maç içerisinde oldukça iyi bir performans gösteren xiao8 takımına en iyi şekilde kaptanlık yaptı. TI5’de etkili bir performans gösterse de kenara çekilerek eski arkadaşına takımı devreden xiao8 uzun süredir emekliliği düşünüyordu. The Internationel 2014’den sonra emekli olmayı düşünen ve bir iki ay Dota 2 profesyonel sahnesinden uzak kalan xiao8, 2014’un son günlerinde Big God takımına katıldı. Takımıyla beraber Dota 2 Asya Şampiyonası’nda iyi bir sıralama elde ettikten sonra LGD Gaming’e transfer oldu ve şimdi takım ile elde ettiği başarıdan sonra dinlenmeye çekildi.

Yao ise 2011’de LGD Gaming’e katıldı ve 4 yıl boyunca takım için oynadı. 8 yıllık profesyonel eSpor deneyiminin ardından ara vermeyi tercih ettiğini belirten oyuncu tamamen Dota 2’yi bırakmadığını ve aradan sonra dönme ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir