FIFA

VPL Euro Super Cup 2019 – 2020 kazananı Galatasaray Espor oldu

Galatasaray Espor, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar üzerinden FIFA 20 Pro clubs (11v11) takımının VPL Euro Super Cup şampiyonu olduğunu açıkladı.

Son zamanlarda FIFA Ultimate Team’den sonra yükselişe geçen Pro Club, herkesin bir karakter yarattığı; pozisyonunu, dış görünüşünü belirlediği FIFA’nın 11v11 modudur. Rekabetçi arenada da birçok profesyonel ligi bulunmaktadır. En büyüklerinden biri olan Virtual Pro League’de Galakticos, Göztepe Gaming, Galatasaray Espor ve Digital Stars Esports yarışmakta. Bu sene FIFA 2020 Pro Clubs’ta gerçekten büyük başarılara imza atan Galatasaray, ilk şampiyonluğunu Ocak ayı sonunda VPL Champions League’i kazanarak almıştı. Finalde başka bir Türk takımı Göztepe Gaming ile karşı karşıya gelen Galatasaray Espor, evinde 3-2, deplasmanda ise 1-0’lık bir skorla kupanın sahibi olmuştu.

İkinci şampiyonluk ise gecikmedi. Geçtiğimiz Çarşamba günü Galatasaray, Euro Super Cup finalinde KSV Hessen Kassel eFootball ile karşı karşıya geldi. Maçtan hemen önce Twitter üzerinden “Kupalara doyamayan FIFA Pro Clubs takımımız, gözünü VPL Euro Super Cup’a dikti! “ ifadelerini kullanmıştı. Rakip, kağıt üstünde baya dişliydi. Alman kulübü, VPL Pro Leauge ve VPL Bundesliga şampiyonluğu bulunmaktaydı. Hatta geçtiğimiz hafta Icg Horus takımını evinde ve deplasman da 1-0 ile geçerek Euro League şampiyonu da olmuştu. Ancak maçta kupaların başarıların önemi kalmadı. Temiz ve sakin oynayan Galatasaaray Espor Kulübü, LFC_Sarilar(2) ve Tuni97x(1) golleriyle 3-0 galip ayrıldı. Maçta bir de asist yapan LFC_Sarilar maçın adamı seçildi.

Galatasaray Espor Kulübü başta olmak üzere tüm temsilcilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir