Formula 1 salgın nedeniyle sanal yarışlar düzenleyecek Formula 1

Formula 1 salgın nedeniyle sanal yarışlar düzenleyecek

Formula 1 COVID 19 salgınının dünya çapında yaratmış olduğu durgunluğun bir nebze olsun önüne geçmek adına sanal yarış düzenlemek niyetinde olduğunu duyurdu. Sanal Grand Prix’de mevcut F1 yarışçılarından bazılarının da yarıştığını görmek mümkün olacak.

22 Mart’ta başlayacak olan etkinlik, Bahreyn Gran Prix’inin sanal versiyonu ile start alacak. Organizasyon, turnuva organizatörü Gfinity ile işbirliği içinde gerçekleşecek. Ve Londra’daki özel espor arenasından yayın yapılacak.

Formula 1 ‘in konuyla alakalı Tweet’i için F1

Formula 1 Dijital İş Girişimleri ve Esport Başkanı Julian Tan, serideki bir lansmanda şunları söyledi: “Bu öngörülemeyen zamanlarda F1 Esports Sanal Grand Prix şeklinde hafif bir rahatlama getirebildiğimiz için çok memnunuz. Böylelikle Formula 1 hayranları için düzenli olarak faaliyetlerin sürmesini sağlayacağız. Tüm spor ligleri rekabet edemez duruma geldiğinde, espor sahneye faydalarını ve muhteşem şovları göstermek için çıkacak.”

Formula 1 özel simülasyon yarış etkinlikleri düzenleyen üçüncü motor sporu oldu. Daha öncesinde NASCAR ve Supercars Championship benzer platformlar oluşturduğunu doğrulamıştı. Ekipler ve sürücüler, ilgili yarışmalar için iRacing’in platformunu kullanarak kafa kafaya mücadelelerine devam ediyorlar.

Codemasters CEO’su Frank Sagnier şunları ekledi: “Yeni F1 Esports Sanal Grand Prix Serisinin bir parçası olduğumuz için heyecanlıyız. Şu anda tüm dünyada düzenlenen spor etkinlikleri ile resmi F1 video oyununun ertelenen yarışlarını hafta sonları çevrimiçi düzenleyerek heyecan verici yetenekleri bir araya getirerek boşluğu doldurmaya yardımcı olması harika. Rekabetçi, aksiyon dolu ve ilgili herkes için çok eğlenceli bir süreç olacak. ”

Cem Bölükbaşı da yarışa katılan isimlerden birisi oluyor. Konuyla alaklı olarak kendi Twitter sayfasından bir bilgilendirme paylaştı. Cem Bölükbaşı Twitter

Bu girişim Mayıs ayında sona erecek. Bu tarihte Azerbaycan Grand Prix’inin düzenlenmesi planlanıyor. Ancak daha fazla yarışın ertelenmesi durumunda bu süreç uzatılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir