League of Legends League of Legends Haberleri

BAUSuperMassive’in yeni koçu Irean oldu

Şampiyonluk Ligi’nde yeni sezona iddialı girmek isteyen BAUSuperMassive, koç pozisyonuna Heo “Irean” Yeong-cheol’ü getirdi.

Şampiyonluk Ligi’nin en başarılı ekiplerinden BAUSuperMassive eSports’un, daha önce 2018 Kış Mevsimi için Koreli bir koç arayışı içinde olduğunu duyurmuştuk. Bu akşam Twitter üzerinden açıklama yapan ekip, yeni sezonda Irean ile çalışacaklarını açıkladı. Geçtiğimiz mevsim TBF’de şampiyonluğu 1907 Fenerbahçe’ye kaptıran SUP, bu yıl aynı şeylerin yaşanmasını istemiyor. Kadrosundaki üç Türk oyuncuyla yola devam etme kararı alan ekip, Stomaged, fabFabulous ve Zeitnot ile sözleşme yenilemişti. Ardından orta koridorda Naru’nun gidişiyle oluşan boşluğu yıldız oyuncu GBM ile dolduran SUP, şimdi de kaliteli bir koçu takımın başına getirdi.

Güney Kore ekipleri Tempest ve Xenics Storm’da nişancı olarak oynayan Irean, ardından analist koç olarak görev yapmaya başladı. Vietnam’ın önde gelen takımlarından Saigon Jokers ile anlaşan Irean, buradaki performansıyla dikkatleri çekince EU LCS ekiplerinden Team Vitality’de görev aldı. Mayıs ayında YamatoCannon’ın takımın başına getirilmesinin ardından boşta kalan yıldız koç, bundan böyle BAUSuperMassive’in başarısı için mücadele edecek.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir