League of Legends

LEC, 2020 sezonu için Pringles ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Kellogg’s ile ticaret ortaklığı bulunan Pringles ve League of Legends Avrupa Şampiyonası (LEC) sponsorluk anlaşması imzaladı.

LEC tüm hızıyla devam ediyor. Lig başlamasına rağmen sponsor anlaşmaları durmuyor. Son zamanlarda, Nestlé markası Kit Kat’ın ligin oyun içi teknik duraklatmalarda sponsor olarak sahnede olacağı açıklanmıştı. Ayrıca; Allienware, AKRacing, Beko ve RedBull gibi birçok büyük firmayla masa başına oturan Riot Games, şimdi ise patates cipsi devi Pringles’ı ağına taktı. Pringles, LEC’in resmi aperatif ortağı olacak. Ancak sponsorluk ile alakalı finansal koşullar henüz açıklanmadı.

Anlaşmaya göre, Berlin LEC stüdyolarında taraftarların ve oyuncuların satın alabileceği Pringles standları kurulacak. Ayrıca LEC ambalajlı Pringles kutularının altındaki kodu girerek ödüllerini kazanacaklar. Şuan için en basit ödül Hextech Sandıkları ve Anahtarları olarak belirlendi. Herkesin elde etmeye çalıştığı mevcut beş Hextech kostümlerinden Alistar, Renekton, Kog’maw, Jarvan IV ve Malzahar herhangi birine sahip olma şansını da yakalayacak. Bunun yanı sıra 50 Euro değerinde Riot Puanı kodu kazanılabilir. En büyük ödül ise, Berlin LEC stüdyolarında oyuncular ve teknik ekiple güzel bir gün geçirme şansı olacak.

Pringles, daha önce 7-8  Eylül’de Atina’da oynanan LEC finalleri için Riot Games ile partnerlik anlaşması imzalamıştı. Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıl ESL ile sponsorluk imzalamış ve sonra sponsorluk kapsamını genişletmişti. Ayrıca DreamHack Winter festivalinde ana sponsorluk görevini üstlenmişti. Pringles’ı tekrar LoL sahnesinde görmek güzel olacak. Umarız başka espor dallarına da destek verdiğini görebiliriz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir