League of Legends

LCK sunucusu ateşlenince Riot Kore uyarıda bulundu

LCK sunucusu Kim Min-ah’ın yüksek ateş sebebiyle hastaneye kaldırılmasından sonra Riot Kore, Corona virüsü şüphesi nedeniyle çalışanlarına evlerinde kalmalarını söyledi.

Yanı başlarında yaşanan virüs krizi sebebiyle dikkatli davranmaya çalışan Kore devleti ve şirketleri, tedbiri hiçbir şekilde ellerinden bırakmıyorlar. Bunun bir örneğini geçtiğimiz saatlerde gördük.

Inven Global’in haberine göre LCK spikerlerinden Kim Min-ah’ın yüksek ateş sebebiyle hastaneye kaldırılmasının ardından Riot Kore, çalışanların, basının ve oyuncuların evlerinde kalmalarını, ayrıca Corona virüsü şüphesi geçene kadar kendilerini karantina altında tutmalarını öğütledi.

Sonrasında yapılan açıklamalara göre Min-ah’ın virüs taşıdığına dair şüpheler oldukça azalmış fakat her ihtimale karşı halen hastanede tutuluyor.

2020’nin başlaması ile oldukça yüksek tempolu haftalar geçiren Dünya’nın başına bela olan şeylerden birisi de Çin’in Wuhan kentinden yayılmaya başlayan Corona virüsü. Bir çok ülkeyi alarm durumuna sokan virüs, esporu da tehdit ediyor.

Bunun en büyük örneğini sadece ilk haftasını oynayabilen Çin ligi LPL’de gördük. Ülkelerinde yaşanan Wuhan krizinin etkilerinden sonra güvenlik amacıyla lige belirsiz bir süre boyunca ara verildi. Şu anda ülkede resmi League of Legends maçları yapılamıyor.

Kore de ilk haftası itibariyle güvenlik önlemlerini sıkı tutmaya çalıştı. Önce her mevsim lig başında yapılan medya günü bu sene iptal edildi şimdi de bu yüksek ateş krizi Riot Kore’yi alarma geçirdi.

Inven Team bile SandBox Gaming ile Damwon Gaming’in maçında güvenlik sebebiyle bulunamayacaklarını açıkladı. Umarız ki Min-ah’ın sağlık durumu ile ilgili bir sıkıntı yoktur.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.