BBL Esports Play-off İçin Ya Tamam Ya Devam Maçı! mix VALORANT

BBL Esports Play-Off Şansını Son Maça Bıraktı!

VCT 2023: EMEA Ligi 7. Hafta 3. Gün, BBL Esports – Team Liquid karşılaşmasının maç sonucunu ve özetini haberimizde bulabilirsiniz.

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi Yedinci Hafta maçlarıyla devam ediyor. Günün ilk serisinde lige kötü başlayıp sonradan toparlamayı bilen temsilcimiz BBL Esports ligde  play-off’ları neredeyse garantilemiş olan Team Liquid ile kozlarını paylaştı. VCT: EMEA Ligi’nde play-off garantisi için bu maç önemliydi. BBL Esports bu maçı kazanması halinde Play-off’ları garantilemiş olacak.

Harita Havuzu

Harita seçim aşamasında Team Liquid ekibi Haven haritasını yasaklarken Temsilcimiz ise Fracture yasaklamasında bulundu. heyecan dolu serinin ilk haritası Split oldu. Team Liquid ekibi VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi boyunca splitte oynadığı tüm maçları kazandı. Serinin ikinci haritası Ascent olurken karar haritası ise Bind oldu.

 

Team Liquid – BBL Esports

VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi’nin en iyi düellocularından olan QutionerX ve Sayf’ın uzun süredir beklenen karşılaşmasında kazanan taraf nAts’ın üstün oyunuyla Team liquid ekibi oldu. Haritalar iki takım içinde heyecan dolu ve baş başa geçti. fakat son haritada Sayf’ın temposunun artmasıyla birlikte zorlanan BBL ekibi hüsrana uğradı ve seriyi 2-1 kazanan Team Liquid oldu. 

1.Harita: Split | Team Liquid Tercihi

1.Harita: Split | Team Liquid Tercihi
1.Harita: Split | Team Liquid Tercihi

Temsilcimiz rakibinin seçimi olan haritada tabanca roundunu kaybetti ve haritaya 2-0 geride başladı. Ardından gelen satın alma roundunu da kaybeden ekibimiz 4-0’lık bir seri ile karşı karşıyaydı. Fakat ekibimiz başarılı bir oyunla çok kayıp verse de ilk roundunu almış oldu. BBL ekibi savunmada 9-3’lük kötü bir performans gösterse de saldırı tarafında da alınan tabanca roundının ardından bir o kadar yüksek bir tempo gösterdi ve durumu 11-10’a kadar getirdi. Fakat BBL’in bu performansı maçı kazanmaya yeterli olmadı ve 13-11’lik skorla ilk haritanın galibi Team Liquid oldu.

 

 

 

2.Harita: Ascent | BBL Esports tercihi

2.Harita: Ascent | BBL Esports tercihi
2.Harita: Ascent | BBL Esports tercihi

Temsilcimizin tercihi olan haritaya tabanca roundunu kaybetse de ardından yaptığı Force round’u kazanarak durumu 1-1 yaptı. Ardından kazandığı 3 roundla haritada bir tempo yakalasa da Team Liquid ekibi alığı eko roundla ivmeye ortak olmuş oldu. BBL Esports saldırı tarafı boyunca verdiği roundlara rağmen üstün bir performans sergiledi ve ilk yarıyı 8-4 önde kapatan taraf oldu. BBL ekibi başarılı geçirdiği ilk yarının ardından ilk yarıda olduğu gibi tabanca roundunu kaybeden ekibimiz bu sefer force roundu kazanamadı. Oyun bir süre karşılıklı al verlerle geçse de ekibimiz baskın bir oyunla haritayı kapatmayı bildi ve durumu seride 1-1’e getirdi

 

 

3.Harita: Bind | Karar Haritası                                                                                                 

3.Harita Bind | Karar Haritası
3.Harita Bind | Karar Haritası

Serinin son haritasında temsilcimiz BBL Esports haritaya bomba gibi başladı. Aldığı tabanca roundunun ardından 4-0’lık seri yakalayan ekibimiz haritada baskın olan taraf oldu. Fakat Team Liquid ekibi bu seriyi 5.roundda bozmayı bildi ve ardından yakaladıkları seriyle beraber ilk yarıyı 7-5 önde kapatan taraf oldu. Mükemmel bir geri dönüşe imza atan Team Liquid ekibi nAts’ın 1.53 KDA’lık dikkat çeken oyunuyla haritayı ve seriyi bitiren taraf oldu. Serinin MVP’si 53 kill ve 1.31 KDA ile nAts oldu.

 

 

 

BBL Esports bu mağlubiyetle birlikte play-off’lara kalmak için 19 mayısta FUT Esportsla son maçını yapacak.

FUT Esports’un VCT:EMEA Ligi 7.Hafta Maç Özeti!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir