Counter-Strike: Global Offensive mix Oyun

Counter-Strike 2 Söylentileri Hız Kazanıyor

Birkaç hafta önce Nvidia sürücüsünden çıkarılan veriler, Valve’ın Source 2 motoru üzerinde yeni bir Counter-Strike: Global Offensive sürümü çıkarmaya yakın olduğuna dair spekülasyonları artırdı. Şimdi Valve, Steam arka planındaki CS:GO verileriyle uğraşıyor ve sözde Source 2 sürümü yakın değilse, o zaman Gabe bizi kasıtlı olarak kandırıyor demektir.

Nvidia sürücüsü hikayesinde önceden görünen veri kazıcısı Aquarius, bugün Valve’ın CS:GO Steam Database bilgilerine Source 2 dosyaları eklediğini söyledi. Konuyla ilgili SteamDB değişiklik günlüğü sadece bir sürü rakamdan oluşuyor, ama heyecan, Aquarius’un ayın başındaki bir değişiklik analizine dayanıyor. Bu değişiklik CS:GO dosyalarını Dota 2 ile karşılaştırıyor.

CS:GO verilerini takip etmeyenler için, bir sonraki Steam arka planı değişikliği biraz daha anlaşılır. Bu değişiklik, CS:GO’nun Steam veritabanına Sınırlı Test Yapısı ekliyor ve cs2.exe adlı yürütülebilir dosya olabilir. CS:GO’nun Source 2 sürümü için kısaltma olacak ya da Valve’ın yeni sürüme Counter-Strike 2 adını vermesinin işareti olacak. Global Offensive adına kimse gerçekten bağlı değil, bu yüzden böyle bir değişikliğin olması mümkün.

Valve, ne yaptığına dair herhangi bir açıklama yapmadı. Bu Source 2 güncellemesi bir süredir söylentiler arasında yer alıyor. Ancak Valve’ın hiçbir önsöz olmadan haberleri yayınlaması tamamen Valve gibi olacaktır. Yarın beta aşamasına bile girebilir.

Eğer doğrudan bir Source 2 portundan bahsediyorsak, ortalama Counter-Strike oyuncusu büyük bir fark fark etmeyebilir – teoride. Source 2 sürümü yalnızca Source sürümü gibi oynanacaktır. Ancak motor yükseltmesi, oyun ve devam eden gelişimi üzerinde uzun vadeli etkilere sahip olacak ve cs2.exe de daha fazla şey olabilir. Valve, bunu sadece bir motor yükseltmesi değil, bir devam oyunu gibi muamele ediyor olabilir.

Şimdilik SteamDB‘yi izliyor ve bekliyoruz.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir