Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri mix

ESL Köln’de playofflar belli oldu

3 Temmuzda başlayan ESL Köln organizasyonunda grup aşaması maçları tamamlandı.

16 takımın katıldığı, 300,000 dolar ödül havuzu bulunan ve ikili eleme formatı ile düzenlenen turnuvada grup aşamasını Astralis ve FaZe Clan yenilgisiz kapatarak yarı finalden başlama avantajı elde ettiler.

Magisk’in takıma katıldığından itibaren tüm organizasyonları domine eden Astralis, ESL Köln’de de tüm eşleşmeleri rahat sayılabilecek şekilde geçmeyi başararak adını yarı finale yazdırdı. CS:GO tarihinin en iyi takım oyununu sergilediği öne sürülen Astralis turnuvanın favorisi gözüküyor. Diğer eşleşme grubunda Olofmeister’in yerine geçici bulunan Cromen ile katılan FaZe Clan kazananlar finalinde Fnatic ekibini üstün oyunuyla geçerek yarı final avantajı elde etti.

16 yaşındaki Sergej’in güzel oyunlarıyla kaybedenler finaline kadar gelen ENCE eSports, Na’Vi karşısında tutunamadı. Simple önderliğinde son zamanlarda çıkış yakalayan Na’Vi, kaybedenler finalinde Fin ekip ENCE eSports’u geçerek Fnatic ile eşleşti. Öte yandan yeni kadrosuyla tam hazırlandığı ilk turnuva olan G2 ekibi, iyi performansıyla çeyrek final biletini kaptı. BIG Clan-MIBR arasında çekişmeli geçen 3. maçın uzatmaları sonucunda BIG Clan kazanan taraf oldu ve G2 ile eşleşti.

Turnuva cuma günü çeyrek final maçlarıyla devam edecek.

  • 16:00 – Natus Vincere vs. Fnatic
  • 19:30 – BIG Clan vs. G2

Turnuvanın eşleşme tablosu ise şu şekilde;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir