Eternal Fire ESL Pro League'e Veda Etti! Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri mix

Eternal Fire ESL Pro League’e Veda Etti!

Temsilcimiz Eternal Fire, ESL Pro League Sezon 17 A Grubu Son Şans Ağacı final maçında Fnatic ekibine 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Fnatic bu sonuçla birlikte A grubundan yükselmeyi başaran son takım oldu.

Eternal Fire – Fnatic

Kazananın ESL Pro League Play-Off aşamasına yükseleceği mücadele maalesef avucumuzdan kayıp gitti. Fnatic ekibine karşı INFERNO haritasını seçerken, Fnatic ekibi OVERPASS tercihinde bulundu. Maçın uzaması halinde karar haritası NUKE oldu.

1. Harita: INFERNO

Serinin ilk haritası temsilcimizin seçimi olan INFERNO oldu. Mücadeleye saldırı tarafında başlayan temsilcimiz ilk yarının sonuna doğru biraz tökezledi ama yine de ilk yarıyı 8-7 önde kapatmasını bildi. İkinci yarıda savunma tarafına geçen temsilcimiz rakibine sadece 2 round verdi ve haritayı 16-9 önde bitirerek seride 1-0 öne geçti.

2. Harita: OVERPASS

Fnatic ekibinin seçimi olan OVERPASS serinin ikinci haritası oldu. İlk yarıya savunma tarafında iyi başlayan temsilcimiz rakibinin serisine engel olamadı ve ilk yarıyı 8-7 geride bitirdi. İkinci yarıda saldırı tarafına geçen EF, yine bir geri dönüşe imza atarak durumu 15-15’e getirdi ve maçı uzatmalara taşıdı. Uzatma bölümünde rakibine dur diyemeyen EF, OVERPASS haritasından 19-15 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla birlikte Fnatic seride durumu 1-1 yaptı.

3. Harita: NUKE

A grubundan Play-Off aşamasına yükselecek son takımı belirleyen harita NUKE oldu. Fnatic NUKE haritasına hızlı başladı. Savunmada Fnatic’i durduramayan EF, ilk yarıya 6-0 gibi şok bir skorla başladı. Fnatic’in hızlı oyununa tepki veremeyen temsilcimiz ilk yarıyı 11-4 geride bitirdi. İkinci yarıda saldırı tarafında adeta küllerinden doğan EF, ” gitti,kaybettik” dediğimiz maçı çevirerek 14-13’e getirdi. Mücadelenin 28. roundunda Fnatic ekibinde nicoodoz hariç tüm oyuncular tabanca ile oynuyordu. Temsilcimiz durumu 2v1 getirmişken tecrübeli oyuncu KRIMZ gerçekten inanılmaz bir round kazanarak Fantic’e 15. roundunu kazandırdı. 29. roundda ise Fnatic tüm oyuncularımızı saf dışı bırakarak NUKE haritasını 16-13 seriyi ise 2-1 kazandı ve ESL Pro League Sezon 17’de A grubundan Play-Off aşamasına yükselen son takım oldu. Temsilcimiz Eternal Fire ise turnuvaya veda etti.

Şu zor günlerde önce CCT Central Europe Malta Finals’da şampiyon olan sonrasında ise ESL Pro League’de bizi gururla temsil eden oyuncularımıza teşekkür ederiz. 

Eternal Fire ve Malta Finals’da Şampiyonluğa Giden Hikayesi 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir