mix

FURIA Esports ile Nike bir partnerlik anlaşması yaptı.

Brezilya Espor Organizasyonu FURIA Esports, dünyaca ünlü giyim markası Nike ile çok yıllık partnerlik anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Anlaşmanın ardından tasarlanan yeni forma, şu sıralarda oynanan ve FURIA Esports’un CS:GO kadrosunun da yer aldığı ESL One Cologne 2019 turnuvasında tanıtıldı. FURIA, yapılan anlaşmayı resmi internet sitesinde tanıttı. Fakat yapılan tanıtımda fazla bir bilgi yok. Verilen tek bilgi, yapılan anlaşmanın 1 yıldan fazla süreceği.

FURIA’nin resmi Twitter adresi üzerinden paylaştığı videoda, Nike ile yapılan partnerliğin CS:GO, Dota 2 ve Playerunknown’s Battlegrounds takımları için geçerli olacağı belirtildi.

Nike daha önce bazı espor takımlarına ve oyuncularına sponsor olsa da bu anlaşma, Nike’ın özel olarak bir espor takımıyla işbirliği yaptığı ilk anlaşma oldu. Nike ilk olarak 2018 yılında, Çinli League of Legends oyuncusu Jian “Uzi” Zihao ile bir sponsorluk anlaşması yapmıştı. Şubat ayında ise Çin’de League of Legends Pro League düzenleyen TJ Sports ile 4 yıllık partnerlik anlaşması imzalamıştı.

FURIA Esports, 2017 yılında kuruldu. İddialı olduğu CS:GO arenasında ise kısa süre içerisinde büyük takımlar arasına adını yazdırdı. 2019 yılı içerisinde katıldığı birçok offline turnuvada başarılı sonuçlar alan Furia, Dreamhack Masters Dallas 2019 gibi büyük turnuvularda, Vitality, Fnatic gibi büyük espor takımlarını mağlup etti. FURIA’nın CS:GO kadrosu şu anda Dünya Sıralaması’nda 5. sırada bulunuyor ve Brezilya’nın en iyi takımı olarak anılıyor. FURIA şu anda ESL One Cologne 2019 turnuvasında mücadele ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir