PUBG Mobile Pro League Şampiyonu: FUT Esports mix PUBG Haberleri PUBG Mobile

PUBG Mobile Pro League Şampiyonu: FUT Esports

PUBG Mobile Pro League 2023: Türkiye tamamlandı. Büyük Finalde oynanan 18 maç sonunda FUT Esports FUT Esports, PMPL Türkiye Bahar Sezonu şampiyonu oldu.

FUT Esports’un PUBG Mobile Kadrosunda Kimler Yer Alıyor ? 

30 Ocak 2023 tarihinde PUBG Mobile arenasına yenilenen kadrosuyla giren FUT Esports, yeni kadrosuyla ilk şampiyonluğuna PMPL’de uzandı. Şampiyon kadroda bulunan isimler şu şekildedir ;

 1. Rookie
 2. Kairos
 3. RipSevinnn
 4. Savien
 5. SHISHH ( Koç )

FUT Esports’un PMPL Serüveni

20 Mart tarihinde başlayan PMPL Türkiye Bahar Sezonunun iddialı ekipleri arasında gösterilen FUT Esports, turnuvaya istediği başlangıcı yapamasada Lig Aşamasının ilk haftasında 9. sırada yer alarak birinci Süper Hafta Sonuna kalmayı başardı. Birinci Süper Hafta Sonunda da aradığı çıkışı yapamayan FUT Esports, Hafta Sonunu 13. sırada tamamladı. Lig Aşamasının ikinci haftasında kalitesini gösteren FUT ikinci haftayı 6. sırada tamamlayarak hafta sonu mücadelelerinde oynamaya hak kazandı. İkinci Süper Hafta Sonunda ise iyi bir performans gösteremeyen FUT genel sıralamada 15. sıraya düştü. 

Lig Aşamasının üçüncü ve son haftasını 7. sırada tamamlayarak Süper Hafta Sonunda mücadele eden FUT Esports, üçüncü Süper Hafta Sonunda aradığı çıkışı yakalayarak genel sıralamada 7. sıraya yerleşti. Bu sıralamayla beraber FUT adını Büyük Finale yazdırdı.

Büyük Final aşamasının ilk gününde oynadığı 6 maçta 3 galibiyet alan FUT Esports, ilk günü 89 puanla ilk sırada tamamladı ve büyük bir avantaj sahibi oldu. Finallerin ikinci gününde de 2 galibiyet alan FUT Esports, günü 161 puanla bitirdi ve rakipleri ile olan puan farkını açtı. Finallerin son gününe büyük bir avantaj ile giren FUT, en yakın rakibine 56 puan fark attı ve PMPL Türkiye Bahar Sezonunu 189 puanla birinci bitirdi. Bu sonuçla birlikte PMPL Avrupa’ya gitmeye hak kazanan FUT Esports’u tebrik eder, başarılar dileriz.

PMPL Avrupa’da Türkiye’yi Temsil Edecek Takımlar Belli Oldu

PMPL Türkiye Bahar Sezonunun tamamlanmasının ardından PMPL Avrupa’ya gidecek takımlar da belli oldu. PMPL Türkiye Bahar Sezonunu ilk 8 sırada bitiren takımlar Avrupa biletini cebine koydu. Avrupada mücadele edecek takımlar şunlardır ;

 • FUT Esports
 • Ozarox Esports
 • Next Rüya
 • Fire Flux
 • Regnum Carya Esports
 • Beşiktaş Esports
 • Bra Esports
 • Melise Esports

Avrupa sahnesinde Türkiye’yi temsil edecek tüm takımlara başarılar dileriz.

PUBG Mobile World Invitational Duyuruldu 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir