Steam Yaz İndirimleri muhtemelen birkaç gün sonra başlıyor mix

Steam Yaz İndirimleri muhtemelen birkaç gün sonra başlıyor

Bilgisayar oyuncularının dört gözle beklediği Steam Yaz İndirimleri büyük ihtimalle 25 Haziran ile 9 Temmuz arasında gerçekleşecek.

Halen daha devam eden pandemi nedeniyle evde kaldığımız bugünlerde bilgisayar oyunları yardımımıza yetişiyor. Evdeki zamanını çoğunlukla oyun oynayarak geçiren insanların kurtarıcısı olan Steam Yaz İndirimleri, büyük ihtimalle 25 Haziran Perşembe günü başlıyor.

Bahsedilen tarihler SteamDatabase’in geliştiricilerinden olan Pavel Djundik’in Çinli kaynaklardan aldığı haberlere dayanıyor. Aslen 8 Mayıs tarihinde bu haberi duyuran Djundik, bu tarihlerin resmi makamlar tarafından da onaylandığını bildirmişti. Sonrasında Dünya çapındaki çoğu oyun basınının bu tarihleri baz alarak haberler yaptığını gördük. Henüz Steam tarafından bir açıklama yapılmasa da bahsedilen tarihler büyük ihtimalle doğru.

Epic Games’in gözleri üzerine çeken fırsatlarından sonra Steam’in nasıl bir indirim dönemi uygulayacağı merak konusu. Yeni çıkan oyunların indirim festivallerinde pek yer bulamadığınız biliyoruz fakat bu kural, başka platformlardan aktarılan oyunlar için geçerli değil.

Geçtiğimiz haftalarda Quantic Dream oyunları olan Detroit: Become Human, Heavy Rain ve Beyond: Two Souls Steam’e çıkış yapmıştı. İndirim döneminde bu oyunlarda da güzel indirimler görebilme şansımız var. Ayrıca Persona 4 Golden da geçtiğimiz haftalarda Steam’e çıkış yapmıştı.

Haberlerin doğru olduğunu var sayarsak Steam Yaz İndirimleri, Türkiye saatiyle 25 Haziran saat 20.00’da başlayacak. Toplamda 2 hafta sürecek olan indirim şenliği 9 Temmuz saat 20.00’da son bulacak. Bu indirim sürecinde 5Mid olarak sizler için uygun fiyatlı bulduğumuz, gözümüze çarpan oyunları sizlere önereceğiz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir