Overwatch Overwatch Haberleri

Dafran, Overwatch’tan emekliye ayrılıyor

Ünlü Danimarkalı Overwatch oyuncusu Daniel “dafran” Francesca, Overwatch League’i bıraktığını açıkladı. Oyuncu kariyerine Atlanta Reign’de streamer olarak devam edecek.

Dafran emekliye ayrılışını TwitLonger aracılığıyla Twitter üzerinden şöyle duyurdu: “Overwatch League’den ayrılıyorum ve konforlu yayıncılığa geri dönüyorum. Atlanta Reign’e büyük bir teşekkür etmek istiyorum bana Overwatch League’de oynama şansı verdikleri çin. Profesyonel oyunculuk çocukluğumdan beri en büyük hayalimdi ve siz bana bir şans verdiniz. Üzülerek söylüyorum ki artık yokum. Hayatımın bu noktasında artık yayıncılığı tercih ediyorum.”

Dafran geçtiğimiz Ekim ayında Reign ekibine katıldığında yine Twitter üzerinden heyecanını şu şekilde dile getirmişti: “Bunun için çok heyecanlıyım, muhteşem olacak!” Lakin anlaşılan o ki, Dafran profesyonel arenaya katıldığından beri işler onun için hiç de yolunda gitmedi.

Yayıncılığın konforlu alanına geri dönmek istediğini özellikle vurgulayan Dafran’i belki ileriki zamanlarda tekrar Blizzard Arena’da görebiliriz, kimbilir. Çünkü fevri bir karaktere sahip olunduğu bilinen Dafran’in öncesinde de bu tarz çıkışları olmuştu. Hatta geçtiğimiz Kasım ayında, profesyonel arenaya katılalı daha bir ay olmamışken, şöyle bir açıklama yapmıştı: “Bitti. Oyundan nefret ediyorum… …Kontrat sonlandı, Overwatch silindi, McDonald’s bekle beni!” Oyuncu bu açıklamasından sonra, yaptığının ‘ahmakça’ olduğunu ifade edip hayranlarından ve takımdan özür dilemişti.

Overwatch hakkında gelişmeleri takip etmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir