Overwatch

Overwatch Dünya Kupası grupları ve komitemiz belli oldu

Bu yaz grup aşamalarıyla başlayacak Overwatch Dünya Kupası’nda gruplar ve oyuncuların oylaması sonucu seçilen Türkiye komitesi belli oldu.

Geçtiğimiz ay boyunca yapılan oylama sonucunda Türkiye milli takımını seçecek komitenin üyeleri belli oldu. Ülkemizin komitesinde Supermassive’in DPS/Flex oyuncusu H3X, yine Supermassive’den support oyuncusu Yaga ve Royal Bandits takımında Offtank/Flex rollerinde oynayan JohnSinan yer aldı.

Ayrıca 32 takımın mücadele edeceği 8 grup da belli oldu. Türkiye; Kanada, Rusya ve Singapurla beraber F grubunda.

Grubumuzda yer alan takımlara genel olarak baktığımızda son Dünya Kupası’nın ikincisi Rusya’nın favori olduğunu söylemek mümkün. Bunun dışında Kanada ve Singapur, son turnuvada grup aşamasını geçememiş ve turnuvaya erken veda etmişti. Takımımız oluşmadan net tahminlerde bulunmak mümkün olmasa da potansiyelimiz açısından baktığımızda iyi oynamamız halinde Kanada ve Singapur’u mağlup ederek gruptan ikinci olarak çıkmamız son derece olası. Kadrosunda Dünya’nın en iyi DPS oyuncularından Shadowburn’u barındıran Rusya karşısında galip gelmek ve birinci olmak için ise en iyi oynumuzu ortaya koymamız, dersimize çok iyi çalışmamız ve birazcık da şanslı olmamız gerekiyor.

Grup aşaması bittiğinde her grubun ilk iki takımı Kasım ayında ön elemelerde mücadele edecek ve Anaheim, ABD’de gerçekleşecek Blizzcon’da, Overwatch Dünya Kupası finallerinde boy göstermeye çalışacak. Turnuvanın formatı hakkında daha fazla detaya ve komitelerin nasıl işleyeceğine dair bilgileri geçmiş haberimizde okuyabilirsiniz.

5Mid ekibi olarak komitemizin en iyi takımı oluşturacağına inanıyor ve şimdiden temsilcilerimize başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.