Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch League 1. Sezon 4. Hafta

Overwatch League’in 4. haftası geçtiğimiz gece oynanan karşılaşmalarla sonuçlandı. Koreliler ligin ilk üç sırasını kimseye kaptırmasa da Batı kökenli takımlar bu hafta Kore titanlarının kanayabileceğini gösterdi ve önümüzdeki haftalar için hayranlarına umut verdi.

Son haftaların zinde takımı London Spitfire 4. haftada karşısına çıkan zorlu Seoul Dynasty engelini 4-0’lık bir skorla nispeten rahat bir şekilde aşarak rakiplerine korku saldı. Seould Dynasty ise ezildiği bu maçın ardından Houston Outlaws karşısında oldukça zorlandı ve seriden 3-2’lik yakın bir skorla galip ayrıldı. Houston Outlaws bu karşılaşmada galibiyete ulaşamasa da performans anlamındaki çıkışını sürdürdüğünü gösterdi. Son haftalarda çıkışta görünen Philadelphia Fusion ve San Fransisco Shock, haftadan bir galibiyet, bir de yenilgi çıkardı. Ligin alt sıralarındaki Shanghai Dragons ve Dallas Fuel ise mağlubiyet serilerini sürdürdü. Ancak Shanghai Dragons’ın her hafta daha iyiye gittiğini söylemekte fayda var. Dallas Fuel ise hayranlarını üzmeye devam ediyor. Genç ve heyecanlı takım Boston Uprising ise bu hafta da bir sürprize imza atarak Los Angeles Valiant’ı 4-0 yenmeyi başardı ve ilerisi için çok büyük bir tehdit olduğunun sinyallerini verdi.

Haftanın Öne Çıkan Karşılaşmaları

Overwatch League’de bu haftanın öne çıkan karşılaşmaları Seoul Dynasty – Houston Outlaws ve London Spitfire – Seoul Dynasty eşleşmeleriydi. Bu karşılaşmalardan biri beklenti açısından adını buraya yazdırırken diğeri sahne olduğu çekişmeyle yazımızdaki yerini aldı. Haftanın en heyecan verici eşleşmesi Dynasty’le Outlaws’in karşılaşması oldu. Galibiyete oldukça yaklaşan Outlaws’ı bu emelinden eden tek şey KOTH haritalarındaki başarısızlığıydı. Hem ikinci maçta Ilios’u, hem de son maçta Lijang Tower’ı kaybeden Outlaws, bu haritalara daha fazla çalışması gerektiğini açıkça gösterdi. Dynasty içinse aynı durum payload haritaları için geçerliydi. Junkertown ve Eichenwalde’u kaybeden ekip, güzel başladığı ligdeki performans düşüşünü de sürdürmeye devam etti. Serinin son haritası olan Lijang Tower’da iki takım da galibiyete oldukça yaklaşsa da Houston, Seoul’ü adeta elinden kaçırdı. FLETA her zaman olduğu gibi Dynasty’nin bel kemiğini oluşturarak güzel bir performans ortaya koyarken Houstan’da öne çıkan isimler Clockwork ve Rawkus oldu.

Beklenti anlamında bu haftanın en heyecan verici karşılaşması London Spitfire – Seoul Dynasty serisiydi. Ancak Spitfire, Dynasty’i öyle ezdi ki hiç kimse maçı izlerken fazla heyecanlanmadı. Oynanan dört haritadan sadece ve sadece 2 kontrol puanı almayı başaran ve bunu da son haritada alan Dynasty, hiç varlık gösteremedi. London Spitfire ise gerçekten harika oynadı ve son haftalarda takımın ne kadar uyum kazandığını, nasıl koordine olduğunu herkese gösterdi. London Spitfire takım olarak çok iyiydi ancak birdring, Gesture ve Hooreg’in takımın bir tık üstünde oynadığını belirtmek gerek. Dynasty tarafında ise FLETA ve ryujehong parlama belirtileri gösterse de takımı bir adım ileri taşıyabilecek performansı ortaya koyamadı. Kısacası bu hafta Overwatch League’de Dynasty adına sahada olumlu bir şey yoktu.

Haftanın Yıldızı

Bu haftanın yıldızı hem Dynasty, hem de Dragons maçında öne çıkan birdring‘di. Geçtiğimiz haftalarda da oldukça başarılı performanslar sergileyen ancak bazı oyuncuların üstün performansları sebebiyle ikinci planda kalan birdring ortaya koyduğu Tracer performanslarıyla izleyenleri bir kez daha kendine hayran bıraktı ve Spitfire’ın Overwatch League’deki başarısının en büyük mimarlarından oldu.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir