Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch League, League Picks sistemini tanıttı

Overwatch League Stage 3’ün tamamlanmasının ardından, Stage 4 için hazırlıklar başladı. Oyuncuların maçlar için kendi tahminini yapabileceği League Picks sistemi tanıtıldı.

Blizzard, izleyicilerin Overwatch League’e olan ilgisini canlı tutmak ve arttırmak için değişikliklerine devam ediyor. 25 Temmuz’da başlayacak olan Stage 4’de “Beta” olarak aktif hale gelecek olan League Picks, oyuncuların beğenisine sunuldu.

İzleyiciler League Picks üzerinden, Overwatch League’de oynanacak olan maçlar hakkında tahminler yapabilecek. Maçı kimin kazanacağı, haritayı kimin kazanacağı, hangi oyuncunun en fazla hasarı vuracağı gibi tahminleri bünyesinde barındıracak olan yeni sistem, izleyenlere keyifli bir deneyim sunacak.

Tabii ki bu sistemin tek getirisi bu değil. Yaptığınız her doğru tahminde belli puanlar kazanacaksınız ve bu puanları oyun içindeki Overwatch League takımlarının kostümlerini satın almak için kullanabileceksiniz.

Dot Esports’a konuşan Dijital Teknoloji Menajeri Dyan Davidson, yaptığı açıklama şunları söyledi:

“Dünyanın her yerinde tutkulu, arzulu, topluluk ve lig ile etkileşime girmek isteyen hayranlara sahibiz. League Picks, izleyicilerimizim Overwatch League’e daha fazla dâhil olabilmesi için yeni bir yol.”

Aslında böyle bir sistem daha önce de vardı. Fakat üçüncü parti siteler tarafından yönetiliyordu ve ligi yakından takip eden izleyiciler için daha uygundu. Davidson, yeni sistemin bütün oyunculara uygun olacağını ve ligi çok yakından takip etmeyen insanların da keyif alabileceği bir şekle büründüğünü belirtti.

League Picks sistemi 25 Temmuz’da oynanacak olan Houston Outlaws – Paris Eternal maçı ile aktif hale gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir