Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch League Stage 3, beşinci hafta karşılaşmaları tamamlandı

8 karşılaşmanın oynandığı beşinci hafta sonunda, Overwatch League Stage 3 Playoff’larına katılmaya hak kazanan 8 takım belli oldu. Beşinci hafta karşılaşmaları Atlanta’da bulunan Cobb Energy Performing Arts Center’da oynandı.

Florida Mayhem 0-3 New York Excelsior

Haftanın ilk karşılaşmasında herhangi bir playoff şansı kalmayan Mayhem ile lig birincisi Excelsior karşı karşıya geldi. Oynanan Nepal, Eichenwalde ve Havana haritasını New York ekibi kazanırken, Volskaya’da iki takım berabere kaldı.

Philadelphia Fusion 3-1 Washington Justice

Lig sonuncusu Justice takımının bu maçta da yüzü gülmedi. Bu karşılaşmayla birlikte Washington ekibi Stage 3’ü hiç galibiyet almadan tamamladı. Oynanan Horizon Lunar Colony, Hollywood ve Gibraltar haritalarını Fusion kazanırken Justice, Ilios haritasını kazanmakla yetindi.

Toronto Defiant 1-3 Atlanta Reign

Ligde galibiyet alamayan bir diğer takım olan Defiant ve playoffları kaçıran Reign’in mücadelesinde beklenen oldu. Toronto ekibi yine kazanamadı. Oasis, Eichenwalde ve Dorado haritalarını Atlanta kazanırken, Defiant sadece Volskaya haritasını kazanmakla yetinebildi.

Stage 3 playoffları 12 Temmuz’da başlayacak

Guangzhou Charge 3-1 Shanghai Dragons

Playoff mücadelesi veren iki takımın karşı karşıya geldiği maçta gülen tarafn Guangzhou oldu. Oynanan 4 haritanın 3’ünü kazanmaya başaran Charge, Nepal, Horizon Lunar Colony ve Numbani haritalarında galip geldi. Shanghai ekibi ise sadece Havana haritasını kazanabildi.

Philedelphia Fusion 1-3 Shanghai Dragons

Haftanın ilk karşılaşmasını kaybeden Shanghai Dragons, bu maçı kazanarak haftayı 1-1 kapadı ve playofflara katılmaya hak kazandı. Dragons, Ilios, Volskaya ve Dorado haritlarını kazanırken Fusion sadece Hollywood haritasını kazandı.

Washington Justice 0-4 Guangzhou Charge

Guangzhou, haftanın iki karşılaşmasını da kazanmasına rağmen playofflara katılamadı. Rakiplerinin aldığı sonuçlar nedeniyle playoff dışında kalan takım, bu maç içerisinde oynanan bütün haritalarını kazandı. Oynanan haritalar ise Nepal, Volskaya, Eichenwalde ve Gibraltar’dı.

Florida Mayhem 0-4 Atlanta Reign

Zayıf rakibi karşısında oynadığı bütün haritaları kazanan Atlanta, Stage 3 içerisinde ilk defa bir haftada 2 galibiyet almayı başardı. Reign, Ilios, Horizon Lunar Colony, Eichenwalde ve Dorado haritasını kazanmayı başardı.

New York Excelsior 4-0 Toronto Defiant

Excelsior, lig sonuncusu rakibi karşısında zorlanmadı. Oynanan bütün haritaları kazanan takip haftayı 2 galibiyetle tamamladı. Oynanan haritalar ise Nepal, Horizon Lunar Colony, Numbanı ve Havana idi.

Bu hafta karşılaşmalarının ardından Overwatch League Stage 3 Playoff’ları belli oldu:

Çeyrek Final

  • Houston Outlaws – Vancouver Titans
  • Shanghai Dragons – New York Excelsior
  • Seoul Dynasty – San Francisco Shock
  • Los Angeles Valiant – Hangzhou Spark

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir