Oyun

The Witcher 3, Steam üzerinden 50 milyon dolar gelire ulaştı

Microsoft

Birçok oyuncu tarafından gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunları arasında değerlendirilen Witcher 3, başarıya doymuyor. Çıkışından 5 yıl geçmiş bile olsa Witcher serisinin son oyunu, Ekim 2018’den itibaren Steam üzerinden 50 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

“Abi yeter artık 5 yıl oldu hala mı Witcher 3” diye soracak olan olursa, evet hala Witcher 3. Adamlar öyle bir oyun yapmış ki bir türlü geride kalmıyor. Oyunun Polonya merkezli firması CD Projekt, dün attığı tweet ile birlikte oyunun Ekim 2018’den bugüne 50 milyon dolar gelir elde ettiğini duyurdu.

Unutulmaması gereken nokta ise oyunun Mayıs 2015’te çıkmış olması. Bu büyük başarının yanında, Polonyalı şirkete verilen bir ödül daha var Steam tarafından.  Bugünden itibaren Steam üzerinden satılan her Witcher 3 için CD Projekt, %80 pay alacak.

Steam’in genellikle uyguladığı fiyat politikası şöyle; bir oyun satışından kazanılan paranın %70’i yapımcı firmaya, %30’u ise Valve’a gider. Oyunun geliri artış gösterirse, firmanın kazandığı paranın oranı da yavaş yavaş artar. Polonyalı oyun yapım şirketinin Witcher 3 için alacağı gelir hissesinin artmasının nedeni bu.

Aslında bu 2 yıllık dönemde RPG oyununun satışlarında bu kadar artış göstermesinin önemli bir sebebi var. O da aralık ayında Netflix tarafından yayımlanan The Witcher dizisi. The Witcher 3’ün satışları, bu dizinin yayımlanmasının ardından %554 artmıştı. Oyun, ocak ayının sonunda ise bir rekor kırarak ilk defa anlık olarak 100,000 kullanıcıya ulaşmıştı.

The Witcher 3’ü hala oynayıp oynamadığınızı bilmiyoruz. Fakat eğer hala oynamadıysanız ve bir başyapıt deneyimlemek istiyorsanız bir an önce bu oyunu satın almanızı öneririz. (Eniz Kirazoğlu, nasılsın abi keyfin yerindedir umarım.)

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.