PUBG Haberleri PUBG Mobile

Fire Flux Esports Yeni PUBG Mobile Koçunu Duyurdu

Fire Flux Esports PUBG Mobile oyununun başarılı takımlarından biri olarak biliniyor. Gün içerisinde yeni PUBG Mobile koçunu duyurdu. Fire Flux Esports Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Global sahnedeki başarılarıyla efsaneleşmiş Murat ‘ SIXMO ‘ Öztürk PUBG Mobile takımımızın yeni koçu olarak ekibimize katıldı” dedi.

Murat ” SIXMO ” Öztürk Kimdir ?

16 Temmuz 1992 doğumlu SIXMO, PUBG’nin en eski isimlerinden birisi olarak göze çarpıyor. Birçok insanın PUBG izlemesine vesile olan Team Ready takımının kurucularından olan SIXMO profesyonel PUBG kariyerine kendi kurduğu takımda başladı. Team Ready bünyesinde bulunan SIXMO ekibiyle birlikte geçirdikleri başarılı bir sezonun ardından Digital Athletics bünyesine transfer oldu. Bir buçuk yıldan uzun süre Digital Athletics’de oyuncu olarak bulunan SIXMO, Codemarco’nun transferinin ardından koç pozisyonuna geçti. En başarılı günlerini Digital Athletics’de koç olarak geçiren SIXMO, PUBG Continental Series 3’de Avrupa üçüncüsü, PUBG Global Invitational S.’de ise Dünya altıncısı oldu. Digital Athletics’in koçluk pozisyonunda yaklaşık 250 gün geçiren SIXMO, DA ile yaşadığı sorunlar dolayısıyla tüm ekip arkadaşlarıyla beraber BBL Esports’a transfer oldu. BBL bünyesinde geçirdiği 275 günün ardından takım ile yollarını ayıran SIXMO, SuperMassive PUBG Mobile takımının başına geçti. PUBG Mobile oyunundaki ilk koçluk deneyimini SUP’da yaşayan SIXMO geçirdiği sezonun ardından 18 Ocak 2023’de SUP ile yollarını ayırdı. Uzun bir süredir resmi olarak herhangi bir kulüp ile anlaşmayan SIXMO’nun şimdiki durağı ise Fire Flux. Yeni takımında SIXMO’ya ve Fire Flux’a başarılar dileriz.

Fire Flux’ın Aktif PUBG Mobile Kadrosu

  • Taha “Soulles” Avsar
  • Yiğit “Ketch” Meral
  • Mehmet Ali “Lutz” İnan
  • Alper Umutcan “Solkay” Ayyıldız
  • Murat “SIXMO” Öztürk (KOÇ)

Geçtiğimiz haftalarda yapılan büyük birleşmenin yankıları her yerden duyuldu. Fire Flux ve Parla Esports‘un aynı çatı altında birleşmesi üstüne ligdeki diğer takımların yönetim ekiplerinden paylaşımlar geldi. Tebriklerin yoğun olduğu kadar tepkilerin de olduğu birçok yorum geldi. 5mid ekibi olarak tüm tepkileri sizler için derledik. Kahvenizi alın baştan sona bütün tepkilerini incelemek için tıklayınız.

İlgili:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir