Counter-Strike: Global Offensive

DreamHack Austin 2017 şampiyonu Gambit oldu

Heyecanın bir an olsun eksik olmadığı DreamHack Austin 2017’de Immortals’ı finalde mağlup eden Gambit şampiyon oldu.

Grup aşamalarından final serisine kadar birbirinden heyecanlı ve çekişmeli mücadelelere sahne olan DreamHack Austin 2017’de sona gelindi ve birincilik ipini göğüsleyen Gambit oldu. Final serisinde Immortals karşısında 2-1’lik bir zafer alan Gambit, 50.000 dolarlık ödülün de sahibi oldu.

DreamHack Austin 2017’de CS:GO şampiyonunu belirleyecek serinin ilk maçı Train haritasında oynandı. Her iki takım da birçok favorinin arasından sıyrılmayı başardığı için maçın sonucuna dair tahminde bulunmak zordu. Maça iyi başlayan Brezilya temsilcisi oldu ve Gambit rakibinin hızlı ilerleyişini durdurmak için elini zorladı ancak başaramadı. Ekonomik açıdan düzlüğe çıkan Avrupa ekibi kısa sürede oyuna ortak oldu ve beraberliği yakaladı. Bu noktadan sonra rakibinin kendisine tanıdığı hareket alanını iyi kullanan Gambit ipleri eline almaya başladı. Bu süre içerisinde skorda ilerleme kaydeden Gambit, ekonomisini düzelten Immortals’a karşı bu ivmesini kaybetmeye başladı ve Brezilya temsilcisi beraberliği yakaladı. İlk yarının son bölümünde son derece çekişmeli mücadeleler yaşandı ve ikinci yarıya önde giden taraf 8-7’lik skorla Immortals oldu.

Immortals ikinci yarıya hızlı ve baskılı bir başlangıç yapmak istedi ancak Avrupa temsilcisi buna izin vermedi. Rakibine fazla hareket imkânı tanımayan Gambit kısa sürede skorda öne geçti ve rakibinin ekonomisini çökertti. Immortals’ın ekonomisini düzeltmesi ve tekrar oyuna ortak olması uzun sürmedi. Gambit avantajı tekrardan ele geçirmeye çalışsa da rakibinin ilerleyişiyle birlikte zor bir duruma girdi ve mola almak zorunda kaldı. Takım moladan sonra da bir reaksiyon vermekte zorlandı ve bu sırada Immortals skorda tırmanmaya başladı. Beklenen tepkiyi sonunda veren Gambit rakibini durdurdu ve skoru eşitledi. Bu noktadan sonra tempo bir an olsun düşmedi ve Gambit üzerine adeta saldıran rakibine karşı sabırlı ve kontrollü bir oyun sergiledi. Seçtiği haritada rakibine geçit vermeyen Gambit maçı kazanarak seride öne geçti.

Serinin ikinci maçı Immortals tarafından son derece iyi performanslara sahne olan Inferno haritasında oynandı ancak maça iyi başlayan taraf Gambit oldu. Başlangıçta her iki tarafın da hızlı oyunu ile tempo oldukça yükseldi. Immortals’ın ekonomisini düzeltmesiyle birlikte tempoda bir düşüş oldu ve her iki taraf da kontrollü oyuna geçti. Harita avantajını sonuna kadar kullanan ve daha üstün bir oyun sergileyen Gambit skoru 6-1’e getirdi. Farkı açmayı sürdüren Avrupa temsilcisi karşısında Immortals tarafından ilk reaksiyon geldiğinde skor 9-1 Gambit lehineydi. Bu noktadan sonra yükselişe geçen Brezilya temsilcisi ikinci yarıya 9-6 geride gitmesine rağmen avantajlı sayılabilecek bir skor elde etmiş oldu.

Immortals ikinci yarıya galibiyetle başlayan taraftı ancak Gambit eline geçirdiği skor avantajını kolay kolay kaybetmeye niyetli değildi. Saldırgan bir oyun stili benimseyen Avrupa temsilcisi rakibinin üzerine gitti ve bu hamlesinin meyvelerini aldı. Rakibi ekonomik açıdan kontrol altına almanın yanında skorda da kayda değer bir avantaj elde ettiler. Immortals için işler hiç de iyi gitmiyordu ve Gambit zaferden sadece birkaç round kadar uzaktaydı. Brezilya temsilcisinden bir yaşam belirtisi geldiğinde skor 14-7 Gambit lehineydi ancak Immortals kolay pes edecek gibi görünmüyordu. Skora ortak olmayı başardılar ve Avrupa temsilcisini ekonomik bir sıkıntıya düşürdüler. Ancak tüm olumsuzluklara ve kısıtlı imkânlara rağmen Gambit rakibine üstünlük kurmayı başardı ve zafere ulaşarak DreamHack Austin 2017 şampiyonu oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir