Counter-Strike: Global Offensive

ELEAGUE Major’a katılacak takımlar belli oldu

CS:GO sahnesine büyük bir etkisi bulunan ELEAGUE’in Major Qualifier turnuvası tamamlandı. Turnuvaya katılan son takımlar ise EnVyUs, G2 ve Hellraisers oldu. 

Turnuvaya katılan son takım olan Hellraisers, 2-0’lık skordan 3-2 geri gelerek Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9’ı eledi ve turnuvaya katılmaya hak kazandı. Takım, bu galibiyet ile Mart 2015 tarihinden bu yana ilk Major turnuvasına da katılmış olacak. Hellraisers’ın son turnuvası ESL Katowice’ti. Serinin son haritası olan Overpass ise turnuvaya katılan son takımı belirledi. İki takımda round takasında bulunarak 13-13 skorunda eşitlenirken, Hellraisers üst üste üç round kazanarak 16-13 ile C9’ı elemeyi başardı. Cloud9’ın bu mağlubiyeti ise takımın ESL One Cologne Qualifier turnuvasındaki G2 hüsranını akıllara getirdi.

Bu defa Cloud9 ile karşılaşmayan G2 ise en zor kurayı seçerek Immortals ile eşleşti. Brezilyalı ekip ilk Major’ına katılmak için ciddi bir mücadele ortaya koysa da, uzatmalarda G2 galip geldi ve ELEAGUE Major’a katılmaya hak kazandı.

Kağıt üzerindeki en kolay eşleşme ise EnVyUs tarafındaydı. Vega Squadron ile oynayan takım, Ninjas in Pyjamas’ı eleyerek büyük bir sürpriz yapan Rusları çekişmeli bir seri sonunda elemeyi başardı.

Hellraisers, G2 ve EnVyUs, daha önce turnuvaya katılmaya hak kazanan GODSENT, FaZe Clan, Mousesports, OpTic Gaming ve Team Dignitas’ın arasına katıldı. Ocak ayında düzenlenecek olan ELEAGUE Major’ın ödül havuzu 1 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Yukarıda bahsettiğimiz sekiz takım, turnuvaya direkt olarak davet edilen Fnatic, Team Liquid, SK Gaming, Virtus Pro, Flipsid3 Tactics, Astralis, Gambit Esports ve Natus Vincere ile büyük ödüle ulaşmak için mücadele edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir