Counter-Strike: Global Offensive

Space Soldiers, WESG 2017 Avrupa ve BDT elemelerinde üçüncü oldu

HLTV

WESG 2017 Avrupa ve BDT Finalleri dün oynanan karşılaşmaların ardından sonuçlandı. Space Soldiers başarılı bir turnuva geçirerek, turnuvayı üçüncü sırada bitirmeyi ve 10.000 dolarlık ödülü kazanmayı başardı. Turnuvayı kazanan takım ise finalde GODSENT’i 2-1 mağlup eden Ukrayna oldu. Ukrayna bu başarıyla birlikte 40.000 dolarlık büyük ödülü de kazandı. GODSENT, ikincilik ödülü olarak 20.000 doların sahibi oldu.

Space Soldiers, grup aşamasını 2 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyetle kapatarak B Grubu’nu Wololos’un ardında ikinci sırada tamamladı ve çeyrek finale çıktı. Grup aşamasında Calyx ve XANTARES’in etkili oyunu Space Soldiers’ın gruptan çıkmasında önemli rol oynadı. Space Soldiers ilk maçında Wololos ile oynadığı ilk maçta 15-15 berabere kalarak gruba biraz yavaş bir giriş yaptı. Takım, Overpass’te oynanan maçta Nemiga’yı 16-7 ve Cache’te oynanan maçta BIG’i 16-14 ile geçmeyi başardı. Grubun son maçında sürpriz bir şekilde Quantum Bellator Fire’a 16-7 kaybetti. Space Soldiers, rakibi karşısında maçın ilk anından itibaren geriye düştü ve maça geri dönmeyi başaramadı.

İkinci Turda Norveç’le karşılaşan Space Soldiers, XANTARES’in takımı sırtladığı seride rakibini 2-1’le geçmeyi başardı. Space Soldiers,  Cache’i 16-14 ve Mirage’ı 16-5 kazanıp, Nuke haritasını 16-6 kaybetti.  XANTARES, seri boyunca standardını korumayı başardı ve ngiN’in de verdiği destekle Space Soldiers’a turu getirdi.

Çeyrek finalde EnVyUs’ı, yine grup aşamasında etkili performans gösteren Calyx ve XANTARES’in iyi oyunuyla 2-0 geçen Space Soldiers, yarı finalde GODSENT’in rakibi olmayı başardı. Space Soldiers iki haritayı da tamamen domine eden taraf oldu. Space Soldiers, güçlü olduğu harita olan Cache’i 16-8, Inferno’yu 16-9 almayı başardı.

Yarı final karşılaşmasında Space Soldiers, ilk haritada güçlü olduğu Cache’i 16-12’i alarak, seride 1-0 öne geçti; ancak serinin geri kalanında işler Space Soldiers için iyi gitmedi. Diğer iki harita olan Mirage ve Inferno’ya ilk haritadaki performansını taşıyamayan Space Soldiers, Mirage’ı 6-16, Inferno’yu 8-16 kaybetti ve finale çıkma şansı elde edemedi. GODSENT maçına kadar iyi bir performans gösteren Calyx, bu seride standartının altında bir oyun gösterdi.

Üçüncülük mücadelesinde CS:GO sahnesinin köklü ekiplerinden Fnatic’le karşılaşan Space Soldiers, Mirage ve Inferno’da başarılı bir performans göstererek rakibini geçmeyi başardı. Grup aşamasından sonraki turlarda XANTARES’e destek vererek Space Soldiers’ın kazandığı bu üçüncülükte önemli rol oynayan ngiN bu seride de üst düzey bir performans gösterdi.

Space Soldiers bu turnuvada üçüncü olarak, 2018 Mart ayında düzenlenecek ve toplam ödül havuzu 1.5 milyon dolar olan WESG 2017’ye gitmeye hak kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir