Counter-Strike: Global Offensive

STYKO, ESL One Cologne’da Cloud9 forması giyecek

Geçtiğimiz hafta mousesports takımında yedeğe alınan Martin “STYKO” Styk’in geçici takımı Kuzey Amerika ekiplerinden Cloud9 oldu.Oyuncu, 3-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan ESL One Cologne turnuvasında Mayıs ayında yedek pozisyonuna çekilen Pujan “FNS” Mehta’nın yerini dolduracak.

Bu prestijli turnuva öncesi iddialar, eski G2 Esports oyuncusu Oscar “mixwell” Canellas’ın Kuzey Amerika ekibinde görev alacağı yönündeydi. Fakat Snax’in mousesports’a katılmasıyla birlikte beklentilerin yönü Slovak oyuncuya çevrildi.

Bu değişiklik sonucunda oyuncunun yeni takımının Cloud9 olduğunu söyleyemeyiz. C9 oyuncusu RUSH, FNS’in yedeğe geçmesinin üstünden 1 ay geçmesine rağmen güvenilir bir 5. oyuncu bulamadıklarını ve takıma katılacak beşinci oyuncu hakkında yüzde yüz emin olmak istediklerini ifade etti. Yarım yamalak bir transfer hamlesinde bulunmamak istediklerini, takıma tamamen uyum sağlayabilecek, uzun vadede takımın gelişmesini sağlayacak ve son zamanlardaki formundan daha iyi bir forma ulaşmasını sağlayacak bir oyuncu istediklerini de sözlerine ekledi.

STYKO, C9’da büyük ihtimal mousesports’ta olduğu gibi destek rolünü alacak. Cloud9, ESL One Cologne’da ilk maçını 3 Temmuz günü A grubunda Ninjas in Pyjamas ile oynayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir