Counter-Strike: Global Offensive

Tarik, OpTic Gaming’e transfer oldu

Birkaç haftadır takımsız olan Tarik, Peter “Stanislaw” Jarguz’un yerine OpTic Gaming’e transfer oldu.

Ünlü CS:GO oyuncusu Tarık “Tarik” Çelik geçtiğimiz ay bir buçuk yıl beraber oynadığı Counter Logic Gaming’in kadrosundan kendi isteği ile ayrılmıştı. Oyuncu takım ile birçok Major turnuvasına katılmış, CLG’nin MLG Major Championship: Colombus turnuvasındaki etkileyici 5.-8. sıralamasında da rol almıştı. ESL One Cologne 2016 turnuvasında sonuncu olduktan sonra sıkıntı dönemler geçiren CLG, kadro değişikliğini de bu turnuvadan sonra gerçekleştirmişti.

Haziran ayından itibaren takımsız olan oyuncu, bir ara ülkemizi uluslararası arenada temsil eden Space Soldiers ile karşılaşmalara çıkmış, fakat ping probleminden dolayı takıma herhangi bir katkıda bulunamamıştı.

OpTic Gaming’den ayrılan Stanislaw ise takım ile beraber Ocak ayından beri mücadele ediyordu. Oyuncu takımın Americas Minor Championship turnuvasında Tempo Storm’u yenmesinde büyük rol oynamıştı. Takım bu galibiyet ile ESL One Cologne Qualifier turnuvasına katılmış, 3.-5. sırayı alarak Major’a katılma şansını kazanmıştı.

Takımdan ayrılışı hakkında Twitter üzerinden bir açıklama yapan Stanislaw, takıma geçirdiği zaman için teşekkür ederken, ayrılışını ve Tarik’in takıma katılışını dolaylı yoldan öğrendiğini de sözlerinde yer verdi.

OpTic Gaming’in güncel kadrosu ise şu şekilde;

  • Damian “daps” Steele
  • Keith “NAF” Markovic
  • Will “RUSH” Wierzba
  • Óscar “mixwell” Cañellas
  • Tarık “Tarik” Çelik
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir