League of Legends

Dark Passage, ligdeki ilk galibiyetini Bursaspor’a karşı aldı

2018 Yaz Mevsimi’nde lige dahil olan Bursaspor’u yenmeyi başaran Dark Passage, mevsimin ilk galibiyetini aldı. 

Seçim yasaklama ekranında iki takımın da farklı stratejiler uyguladığını gördük. Bursaspor bugün daha önce Royal Bandits’in uygulamaya çalıştığı Master Yi-Taric kompozisyonu kurarken Dark Passage ise nişancı rolünde Vladimir’i tercih etti.

Karşılaşmanın büyük bir bölümünün minyon kesme festivali şeklinde geçtiğini söylemek gerekiyor. Özellikle Master Yi hem ormanı hem de orta koridordaki kaynakları alırken ne yazık ki bunu herhangi bir skora ya da objektif avantajına çeviremedi. Öte yandan koridor aşamasının uzaması Dark Passage’ın avantajına oldu. Vladimir ve Aatrox istedikleri eşyalara çok daha kolay bir şekilde ulaştı.

Maçın kopma noktası baron önündeki savaş oldu. Görüşü de aldıktan sonra baronu zorlayan Bursaspor Crush’ı düşürmeye çalışsa da Xin Zhao savaş başlatma yeteneklerinin tamamını absorbe etti ve sahne Aatrox’a kaldı. Alt koridordan Işınlan ile gelen Panky, dörtte dört yaparak takımını adeta tek bir takım savaşıyla galibiyete taşıdı. Baron’u aldıktan sonra alt koridor inhibitöründe çıkan takım savaşını da kazanan DP, rakibini yenerek ilk galibiyetine ulaşmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir