League of Legends

Diamondprox gelecek mevsim Gambit.CIS’te oynayacak

League of Legends tarihinin en önemli ormancılarından birisi olan Diamondprox büyük ihtimalle 2016 Yaz Mevsimi’ni Gambit.CIS’te geçirecek. Takım ile LCL’e çıkma turnuvasında harika bir performans ortaya koyan Diamond, Gambit’in lige yükselmesinde büyük bir rol oynadı.

2016 Bahar Mevsimi’ne Avrupa LCS takımlarından Unicorns of Love ile başlayan Diamondprox, gösterdiği performans ile adeta ikinci baharını yaşıyordu. Unicorns’un mevsim başındaki sağlam mücadelesinin mimarı olan oyuncu, Riot Games’in oyuncularda çalışma vizesi aramasından dolayı Rusya’ya dönmek zorunda kalmıştı. Vize sorunu kısa vadede çözülemeyince Unicorns, Diamond yerine Rudy’yi getirmiş, sonrasında ise takım H2K Gaming’ten de tanıdığımız Loulex’i transfer etmişti.

Öncelikle belirtmek gerekiyor, Diamondprox gibi bir oyuncunun, hele ki resmen ikinci baharını yaşayan bir oyuncunun LCS’ten mahrum bırakılması oldukça üzücü bir olay. LCS’teki yerini sattıktan sonra Rusya Ligi olan LCL’de mücadele etmek için Yükselme Ligi takımı kuran Gambit ise eski oyuncusuna takımda oynaması için teklifte bulunmuştu. Bu teklifi değerlendiren Diamond, böylece hem profesyonel sahneden uzak kalmadı, hem de oyununu geliştirmek adına bir fırsat daha buldu.

Geçtiğimiz günlerde oynanan LCL’e çıkma turnuvasında takımını sırtlayan Diamondprox, ligdeki tüm ormancılardan çok daha etkili bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı. Takımının 3-0’lık galibiyeti ve şampiyonluğunda kilit bir rol oynayan oyuncu, Gambit.CIS’i gelecek sene için Dünya Şampiyonası’na katılmayı hak eden bir takım haline getirecektir. LCL hala WildCard sunucularından birisi olarak sayılsa da, Diamondproxlu bir kadro ile takımın başarılı olma şansı da yüksek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir