League of Legends

EU LCS’te 2018 Yaz Mevsimi 1. hafta maçları tamamlandı

8.11 metasının kasıp kavurduğu EU LCS’te ikinci gün maçlarının tamamlanmasıyla birinci hafta maçları tamamlandı. 

Açılış gününde oynanan karşılaşmalarda takımların farklı stratejilere yöneldiğini gördük. Heimerdinger ADC, Fiddlesticks destek ve Kai’Sa orman gibi tercihler ile farklı kompozisyonlar kuran ekiplerden Vitality ve Misfits etkileyici bir oyun ortaya koyarken tüm altını orta koridordaki Caps’e yatırmayı seçen Fnatic ise yenilgiye uğradı.

İkinci gün maçları ise H2K-Roccat mücadelesiyle başladı. Çok uzun bir süredir görmediğimiz Lissandra’yı orta koridora alan Roccat, Ziggs ve Pyke’ın da yardımıyla H2K’yi adeta Vadi’den sildi. Gündeki ikinci maçta ise Misfits ile Unicorns of Love karşılaştı. İlk gün Fnatic’i rahat bir şekilde geçen takım, UOL karşısında da hızlı bir oyun ortaya koydu ve 23 dakikada galibiyete ulaşmayı başardı.

Geçtiğimiz mevsimin en iyi ekiplerinden Vitality ilk günkü güzel oyununu Giants karşısında da devam ettirdi. Alt koridoruna Lux-Pyke ikilisini alan ekipte Attila 17 skorun 14’ünde bulundu. Giants’ta üst koridora alınan Gangplank Vadi’ye etki etmekte zorlandı. Günün en heyecanla beklenen karşılaşmasında Fnatic, Schalke 04’ü yenmeyi başardı. İlk günkü kompozisyonunun hemen hemen aynısını kuran FNC, oyunu bir süre geride götürmesine rağmen kararlılığıyla etkili hamleler yaptı ve maçı 25 dakikada tek bir takım savaşı kazanarak tamamladı. Haftanın son maçında ise G2 ile SPY karşı karşıya geldi. Fnatic’in stratejisini Vadi’ye uygulayan G2’de Perkz Kai’Sa oynadı, Hjarnan ise yine Heimerdinger tercihinde bulundu. Takımını taşıyan Perkz, 14 skorun 12’sine katkıda bulundu ve SPY karşısında galibiyeti getiren oyuncu oldu.

Oynanan maçlar sonucunda puan durumu şöyle şekillendi:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir