League of Legends

EU LCS takımları gelecek sezon yer alacakları şehirleri seçti

Daha önce dört bölgeye bölüneceği duyurulan EU LCS’te, tüm takımlar önümüzdeki mevsim için ev sahibi olacakları şehirleri açıkladı.

NA LCS’e gelen franchising sisteminini ardından bir büyük değişiklik de EU LCS’e ekleniyor. Bu hafta espor sahnesinde en çok konuşulan habere göre lig dört bölgeye bölünecek ve futboldaki Şampiyonlar Ligi işleyişine geçecek. Daha önce konuyla ilgili yazdığımız yazıda ayrıntılarını paylaştığımız sisteme göre hali hazırda 10 takımın iki ayrı grupta mücadele ettiği EU LCS, önümüzdeki mevsim dört bölgeden oluşacak. Bölgeler ise Londra, Paris, Berlin ve Barcelona merkezli olacak. 2018 Kış Mevsimi’nde ligde mücadele edecek takımlar ise bugün yaptıkları açıklamalar ile ev sahibi olacakları şehirleri seçti.

Buna göre Birleşik Krallık’ta Londra şehrinde yer alacak takımlar Fnatic, G2 Esports, Splyce ve Misfits olurken, Almanya’nın başkenti Berlin; FC Schalke 04, Unicorns of Love ve ROCCAT’e ev sahipliği yapacak. (EU LCS normal sezonu şu ana kadar Berlin şehrinde düzenleniyordu.) Geçtiğimiz hafta oldukça sert ve dikkat çekici bir mektup yayınlayan H2K ile bu sezon lige çıkma başarısı gösteren Giants, merkezlerini İspanya’nın Barcelona şehrine taşıyacak. Son olarak Team Vitality, kendisine ev sahipliği yapacak şehir olarak Paris’i tercih etti. Bakalım bu şehirler önümüzdeki günlerde başka hangi takımların merkezi haline gelecek.

Londra: Fnatic, G2 Esports, Splyce, Misfits

BerlinFC Schalke 04, Unicorns of Love, ROCCAT

Barcelona: Giants, H2K

Paris: Team Vitality

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir