League of Legends

[GÜNCELLENDİ] Galatasaray’ın son espor atılımı da hüsranla sonuçlanabilir

Ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray’ın son espor atılımı da hüsranla sonuçlanacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda Dursun Özbek tarafından lansmanı yapılan takım, aldığımız bilgilere göre daha başlamadan espordan çekilecek.

Güncelleme: Galatasaray Esports yönetiminden açıklama: “GSesports kesinlikle devam edecek. Ancak en iyi ve sürdürülebilir sistemi yaratmak adına biraz daha zamana ihtiyacı olacak kuracağımız yapının. Yoksa devam etmeme gibi bir durum söz konusu değil.”

Rekabetin gün geçtikçe arttığı League of Legends sahnesinde ezeli rakipleri Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin karşısında yer almak isteyen Galatasaray’ın geçtiğimiz ay espora yeniden döneceğini duyurmuştuk. Bunun ardından Türk Telekom Stadı’nda düzenlenen imza töreniyle espor takımının faaliyetleri 1905 GSYİAD’a (Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği) devredilmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan başkan Dursun Özbek, yapılan anlaşmanın Galatasaray’ı espor sahnesinde daha yukarılara taşımak olduğunu açıklamıştı. Ancak görünen o ki, istenen hamlelerin yapılamaması neticesinde GS Esports bir kez daha esporda hayal kırıklığıyla karşılaştı. Haberi kaleme aldığımız 20 Aralık itibariyle kesin olmamakla birlikte, ne Galatasaray Spor Kulübü, ne de 1905 GSYİAD’ın esporda devam etme gibi bir planının bulunmadığı kulislerde dile getiriliyor.

2018 Kış Mevsimi öncesinde tüm takımlar transfer atakları yaparken Galatasaray’ın hiçbir girişimde bulunmaması, hatta gelecek mevsim için planlarını dahi açıklamaması da taraftarlarda şüphe oluşturmuştu. Lansmanın ardından takımın Şampiyonluk Ligi’nden slot satın alacağı, Yükselme Ligi’nden devam edeceği ve hatta battlegrounds’tan çıkan bir takımla anlaşacağı söylentileri gündemi meşgul etmişti.

Bir taraftan spor kulübü tarafında yaşanan yönetimsel sorunların esporla yeterince ilgilenilmemesine yol açtığını düşünecek olursak, atılım yapmakta geciken Galatasaray yeni bir hayal kırıklığıyla baş başa kalmış gibi görünüyor. Daha önce League of Legends arenasında yer aldığı ilk seferde Şampiyonluk Ligi’nden düşen, sonraki mevsim de Yükselme Ligi’nde aynı kaderi yaşayan köklü kulüp için son gelişmelerin neye yol açacağı ve espor defterinin kapanıp kapanmayacağı ise merak konusu. Kaliteli oyuncuların hemen hepsi diğer takımlarla anlaşma yaparken ciddi anlamda bir girişimde bulunmayan Galatasaray’ın, bu aşamadan sonra “Ben de varım!” dese dahi rakipleriyle mücadele edebilecek seviyede bir takım oluşturması ne yazık ki oldukça zor.

Konuyla alakalı olarak espor takımının yönetimi ile iletişime geçtik ancak herhangi bir yanıt alamadık. Kendilerinden yanıt gelmesi halinde haberimizi güncelleyeceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir