League of Legends

IEM Gyeonggi 2016’da ilk gün maçları tamamlandı

Sezon arası dönemdeki en önemli turnuvalardan olan IEM Gyeonggi 2016’da ilk gün karşılaşmaları tamamlandı. Sekiz takımın katıldığı turnuvanın ilk gününde A grubunun maçları tamamlanırken yarı finale çıkan ekipler belirlendi. 

Ekibimiz Dark Passage’ın da mücadele edeceği IEM Gyeonggi 2016 turnuvasında ilk gün maçları tamamlandı. A grubundaki Samsung Galaxy, J Team, Vega Squadron ve Immortals ekipleri yarı finale yükselme mücadelesi gösterirken, farklı formattan dolayı oynanan karşılaşma sayısı oldukça fazlaydı.

Günün ilk karşılaşmasında Samsung Galaxy ve Vega Squadron karşı karşıya geldi. Heyecanlı geçen mücadele kafa kafaya giderken, SSG takımı daha tecrübeli olduğunu kanıtladı ve mücadeleyi kazanmayı başardı. Günün ikinci maçında ise Immortals ile J Team zafere ulaşmak için mücadele etti. Yeni kurulan Immortals takımı büyük umut vaat ederken J Team’i rahat bir şekilde geçmeyi başardı. Takıma yeni transfer olan Flame, ilk maçında eski performansından enstantaneler sergiledi. Kazananların Maçı’nda ise Samsung Galaxy ve Immortals 3 maçlık bir seri oynadı. Seride genel olarak daha tecrübeli ve sinerjisi yüksek taraf SSG olarak gözükürken, IMT takımı kısa bir süre önce beraber oynamaya başlamalarının dezavantajını yaşadı. SSG, IMT’yi 2-0 geçerek yarı finale yükselen ilk takım oldu. Kaybedenlerin Maçı’nda ise Vega Squadron ile J Team karşı karşıya geldi. Rus ekibini rahat bir şekilde geçen J Team, Karar Maçı’nda IMT ile karşı karşıya gelme hakkını kazandı. 3. maça uzayan seriyi 2-1 kazanan IMT ise yarı finale yükselen ikinci takım oldu.

Worlds 2016’da final oynayan SSG turnuvanın favorisi olarak gösterilmesinin hakkını verirken, IMT hayranları ise yeni kurulan takım hakkında umutlandı. IEM Gyeonggi 2016’da ikinci günde ise B grubu maçları oynanacak. Temsilcimiz Dark Passage ile beraber Kongdoo Masters, Giants ve Team Liquid bir üst tura çıkmak için mücadele verecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir