League of Legends

Jinx bir kez daha iyileştiriliyor

Kritik hasar  nişancılarından olan Jinx, W yeteneğine aldığı ufak iyileştirmeden sonra bir kez daha güncelleniyor. 

Bildiğiniz üzere 8.11 yaması ile nişancı eşyaları değişmiş ve kritik hasar odaklı şampiyonlar büyük bir yara almıştı. Şu anda zaten nişancı rolünde ADC şampiyonları oynanmazken, oynanan şampiyonlar da Lucian, Ezreal ve Varus’tan ibaret. Ara ara Xayah tercihi de ön plana çıksa da tamamıyla kritik hasara önem veren şampiyonları hiç görmüyoruz. Eşyalar dengelendiği için doğal olarak şampiyonların yetenekleri de güçsüzleşti. PBE yamasındaki güncellemeye göre yamadan en çok etkilenen şampiyonlardan Jinx, iyileştirme alıyor. Değişiklik şu şekilde:

Jinx

  • Değiştir! (Q) 
    • Roketatar Kılçık’ın bonus hasarı da artık kritik hasar çıkarabilecek.
  • Cızzt!’ın (W)  AD oranı %140’tan %160’a yükseltildi.

Şampiyonun yetenek kitindeki en önemli araç olan Değiştir!’in kritik hasar çıkarabiliyor oluşu bir anlamda kritik hasar eşyalarından gelen güçlendirmeyi arttırma adına yapılan bir değişiklik. W yeteneğinin AD oranı da daha önce %20 arttırılmıştı. Şimdi yine aynı değişiklik bir kez daha uygulanacak.

Delifişek’in tekrar alt koridora dönebilmesi için sadece yeteneklerinde değil kritik eşyalarında da güçlenme yaşanması gerekiyor. Riot Games’in roldeki “çeşitliliği” sevdiğini göz önüne aldığımızda nişancıların bu değişikliği daha çok bekleyeceğini de belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir