League of Legends

Keşiftaşı oyundan kalkıyor

lolwallpapers.net/member/sakan

Bir dönem kapanıyor. Destek oyuncularının gözdesi Keşiftaşı 8.2 yamasında oyundan kalkıyor.

Sezon 8 heyecanının başlamasına bir hafta kala Riot Games cephesinden radikal değişiklikler gelmeye devam ediyor. Zoe, Malzahar, Ezreal, Vayne gibi şampiyonlara gelen dengelemelerin ardından Rengar’ın Q yeteneğinin eski haline döneceği haberi topluluğu heyecanlandırmıştı. Bugün büyük olarak nitelendirebileceğimiz bir değişiklik haberi daha geldi. NA forumlarında yapılan açıklamaya göre destek envanterinin olmazsa olmazı Keşiftaşı, 8.2 yamasından itibaren tarihin tozlu sayfalarına gömülecek.

Peki bu değişiklik destek oyuncularını nasıl etkileyecek? Öncelikle Büyü Hırsızının Marifeti, Eski Para ve Yadigâr Kalkan gibi destek başlangıç eşyaları bir süre sonra Keşiftaşı’nın yerini tutabilecek. Eskiden küçük oyun içi görevler sonucunda çeşitli avantajlar sağlayan destek eşyaları artık görevlerin tamamlanması ve eşyaların ikinci seviyeye yükseltilmesi ile beraber totemlemeye de yarayacak. Kafası karışanlar için özetleyelim: 800 altın harcamadan da haritanın kritik noktalarında görüş alınabilecek. Diğer taraftan da Zyra, Xerath, Brand gibi agresif destek şampiyonlarının hasarları, Alistar, Leona, Braum gibi tankların zırhları da erken oyundaki bu altın kazancından pozitif olarak etkilenecek.

Tabii Keşiftaşı’nın ortadan kaybolması birkaç meta içi soruyu da beraberinde getirdi. Daha fazla altın kazanmak için envanterine Büyü Hırsızının Marifeti ekleyen AP orman şampiyonları ve Nasus gibi Eski Para’yı belirli amaçlarla satın alan şampiyonlar da bu eşyaları ikinci seviyeye yükselttiklerinde Keşiftaşı etkisini kullanabilecekler. Günümüz metasında çoğu nişancının da Yadigâr Kalkan aldığınını düşündüğümüzde oyun dinamiklerinin ne kadar değişeceğini tahmin etmek zor değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir