League of Legends

LCK’de en uzun süren oyun rekoru kırıldı

twitter.com/kenzi131

LCK’de ilk haftanın son gününde iki seri oynanadı. 95 dakika süren Jin Air Green Wings – SKT karşılaşması en uzun süren profesyonel maç olarak tarihe geçti.

Günün ilk serisinde KT Rolster ile MVP karşı karşıya geldi. 2018’e mağlubiyetle başlayan iki ekibin mücadelesinde gülen taraf  2-0 ile KT oldu. Serinin iki maçında da üst koridorda metanın güçlü şampiyonlarından Ornn’un tercih edildiğini gördük. Buna rağmen ne Smeb ne de ADD, Dağın Kalbindeki Ateş ile istediği performansı vadiye yansıtamadı. Çekişmeli geçen ilk karşılaşmayı 37 dakika içinde galibiyetle noktalayan KT Rolster, tam 60 dakika süren ve beş Baron, iki de Kadim Ejder’in kesildiği ikinci maçı da kazanınca ligdeki ilk puanını almış oldu. MVP ise ilk haftayı galibiyetsiz tamamladı.

İlk seride ikinci maçın 60 dakika sürmesi, adeta LCK’de uzun bir güne şahitlik edeceğimizin habercisiydi. Haftayı namağlup kapatmak isteyen SKT ile ilk galibiyetini almayı hedefleyen Jin Air Green Wings’in nefes kesen mücadelesinde gülen taraf 2-1 ile Jin Air oldu. İlk maçta gülen taraf Bang ve Untara’nın iyi oyunlarıyla SKT oldu. 52 dakika süren ikinci karşılaşmada orta koridorda çıkan takım savaşında Jarvan’dan çok güzel bir ulti gelince Teddy Caitlyn ile rahatça pozisyon alarak rakipleri eritti ve üçte üç ile takımını galibiyete taşıdı. Günün ve haftanın son maçı ise bir rekora sahne oldu. 95 dakika süren ve Jin Air’in zaferiyle sonuçlanan karşılaşma profesyonel sahnenin en uzun maçı unvanını elde etti. 1465 minyon kesen Teddy de yıldızlaştığı seriyi bir başka rekorla noktalamış oldu.

LCK’de ilk haftanın son gününde alınan sonuçlar şu şekilde:

MVP 0-2 KT Rolster

Jin Air Green Wings 2-1 SK Telecom T1

1 Yorum

1 Yorum

  1. NeFReT

    21 Ocak 2018 at 01:03

    Keşke yazılarınızın yanına maçların özetlerini yada tüm bölümüde koysanız.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir