League of Legends

League of Legends’ta 30. seviye sınırı ve IP kalkıyor

Riot Games

Yeni sezon öncesi rünlerin bedava olacağını açıklayan Riot Games, büyük bir değişikliğe daha hazırlanıyor. Sezon öncesi güncellemeden sonra şu anda 30 olan seviye sınırı kalkacak. Aynı zamanda Ganimetler’den elde ettiğimiz Mavi Öz ile IP birleşecek ve tek bir birim kullanmak adına Mavi Öz olacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da League of Legends’ta büyük değişiklikler yapmayı planlayan Riot, rünlerin ardından 30 seviye sınırını da kaldıracağını açıkladı. Bildiğiniz üzere rünler fazlasıyla pahalı olduklarından ötürü satın almak için ciddi bir emek harcamak gerekiyordu. Rünlerin bedava yapılması ise oyundaki dengeleri değiştirdi. Öncelikli olarak belirtmemiz gereken şey IP ve Mavi Öz’ün birleştiriliyor olması. Yani artık tüm istemcide tek bir para birimi geçerli olacak. Bununla beraber seviye sınırını da kaldıran Riot, artık her seviye sonunda oyunculara bir kapsül adı verilen açık bir sandık hediye edecek. Dolayısıyla oyun sonu IP kazanma devri de böylelikle bitiyor.

Tüm istemcide Mavi Öz kullanılması ise akıllara şampiyonların fiyatının ne olacağı sorusunu da getiriyor. Şampiyonların fiyatları değişmiyor, sadece birim olarak bundan sonra fiyatlarının yanında IP yerine MÖ göreceğiz. IP’nin kaldırılması ile sandıklar ve ganimet sistemi de doğal olarak daha da önemli bir hal alıyor. Her seviye sonrası bir kapsül kazanacak olsa da belirli seviyelerde (Örneğin 100. seviyede) elde edeceğimiz kapsüllerden özel emote’lar da çıkacak.

Rün ve rün sayfası satın almak için azlasıyla IP harcayanlar için de güzel bir haber var. Kasım ayında, IP ile Mavi Öz birleştiğinde rünlere harcadığımız miktar da bize MÖ olarak geri dönecek. Damga, Mühür ve Nişan türündeki rünler için 100 Mavi Öz, Cevher türündeki rünler ise 300 Mavi Öz olarak geri ödenecek. Aynı zamanda IP ile satın aldığımız rün sayfaları için ise sayfa başına 1500 MÖ geri alacağız.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir