League of Legends

League of Legends’ta Takdir sistemi değişiyor

Geçtiğimiz sezon oyuna eklenen Takdir sistemi, 2018 yılında bir takım değişikliklere gidiyor. Oyuncular artık daha fazla ödül kazanacak.

Riot Games, oyun içerisinde toxic davranan oyuncuların bu tutumlarını ortadan kaldırmak adına kurulduğu günden bu yana çalışmalar yapıyor. Rapor sistemi, verilen kısa veya uzun süreli cezalar istenen sonucu getirmeyince, şirket oyuncuları cezalandırarak kötü davranıştan caydırmak yerine sakin kalanları ödüllendirme yoluna gitti. Takdir sistemi maç içerisinde iyi performans gösteren, küfürden uzak duran ve bunun neticesinde arkadaşlarının olumlu oyunu kazanan oyuncuların ödül kazanması mantığına göre işliyor. Maç sonu gelen ekranda takım arkadaşlarından birine takdir veren oyuncular, bu kişinin sistemde yukarılara yükselmesini sağlıyor.

2018 yılında ise takdire şayan oyuncular daha iyi ödüllere almaya hak kazanacak. Sezonun yenilenmesi sonrası sıfırlanacak takdir seviyeleri, her kademe atlayışta oyunculara güzel ödüller verecek. Takdiri bulunmayan oyuncular 1. seviyeye yükseldiğinde 1 anahtar kazanacaklar. 2. seviyeye yükselme durumunda ise 1 anahtar daha elde edilecek ve bu sırada rastgele zamanlarda anahtar parçacığı gelmeye devam edecek. 3. takdir seviyesine gelen oyuncular takdir kapsülü kazanacak. Kapsülün içinde 3 anahtar parçacığı, rastgele totem görünümü ve mavi öz yer alacak.

4. takdir seviyesine ulaşılması ile alınan kapsülde ise 4 anahtar parçacığı, rastgele bir ifade ve mavi öz bulunacak. Burada da yine dönüm noktasına ulaşıldığında takdir küresi kazanılacak ve 2 anahtar parçacığıyla mavi öz kazanılacak. Takdir sistemindeki en yüksek seviye olan 5. kısıma gelinmesi durumunda yine oyunculara kapsül hediye edilecek. 5 anahtar parçacığı, Orta Çağlı Twitch veya Boz Warwich, rastgele totem veya ifade görünümünün yanında bu kapsüller içerisinde mavi öz de barındıracak. 5 seviyeden sonra takdir kazanmaya devam eden oyuncular zaman zaman küre kazanacak. Bu küreler de içerisinde 3 anahtar parçacığı ile mavi öz bulunduracak.

Aşağıda takdir ödüllerini görebilirsiniz. Son olarak yeni yıldaki takdir sıranızın geçtiğimiz sezonu kaçıncı takdir seviyesinde bitirdiğinize göre değiştiğini hatırlatalım. Yani 7. sezonu beşinci takdir seviyesinde tamamladıysanız 2. takdir seviyesinden yeni döneme başlayacaksınız.

TakdirsizÖdül yok

Birinci seviye  1 anahtar

İkinci seviye  1 anahtar

İkinci seviye dönüm noktaları İki anahtar parçacığı

Üçüncü seviye Takdir Kapsülü (İçinde 3 anahtar parçacığı, rastgele totem görünümü ve mavi öz yer alıyor)

Üçüncü seviye dönüm noktaları → Takdir Küresi (2 anahtar parçacığı ve mavi öz)

Dördüncü seviye Takdir Kapsülü (4 anahtar parçacığı, rastgele bir ifade ve mavi öz)

Dördüncü seviye dönüm noktaları → Takdir Küresi (2 anahtar parçacığı ve mavi öz)

Beşinci seviye Takdir Kapsülü (5 anahtar parçacığı, Orta Çağlı Twitch veya Boz Warwick, rastgele bir ifade/totem ve mavi öz)

Beşinci seviye ve üzeri → Takdir Küresi (3 anahtar parçacığı ve mavi öz)

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir