League of Legends

6 aylık ceza alan Likkrit, League of Legends’ı bıraktı

Riot Games

Son olarak M19 formasıyla izlediğimiz Rus destek oyuncusu Kirill “Likkrit” Malofeyev, aldığı 6 aylık cezanın ardından profesyonel League of Legends sahnesini bırakma kararı aldı.

Olumsuz davranışları sebebiyle hali hazırda sabıkası bulunan Likkrit yine rahat durmadı. Açtığı bir yayında Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) içindeki çarpıklıklardan bahseden, bunun üzerinden Riot Games Rusya organizasyonuna ağır ve kaba ihtamlarda bulunan yıldız destek oyuncusu altı aylık men cezası aldı. Bugün içerisinde açıklanan cezadan birkaç saat sonraysa VK sayfasında oyunu bıraktığını duyurdu.

Likkrit’in eleştirilerinin ana odağında BDT’nin kötü yönetilmesi vardı. Rus destek, bu kötü yönetim sebebiyle ligin kalitesinin düştüğü ve yıldız oyuncuların teker teker bölgeden ayrıldığını belirtti. Öte yandan şu anda inaktif konumda bulunan Albus NoX Luna yönetiminin oyunculardan teknik ekibe kadar tüm çalışanlarını dolandırdığını ve ücretlerinin büyük bir kısmını ödemediğini açıkladı.  BDT tarafı Likkrit’in eleştirilerini dikkate alacağını belirtirken, oyuncunun kullandığı dilin oldukça talihsiz olduğunun altını çizerek uzaklaştırma cezasını uygun gördü. Aldığı cezanın ardından “gerçeğin bedeli ağır oldu” şeklinde bir tweet atan Rus destek, oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Likkrit ilk olarak 2013’te League of Legends sahnesine çıkmış ve çeşitli Rus ekiplerinde mücadele etmişti. Worlds 2016’da Albus Nox Luna formasıyla çeyrek finalde boy göstermiş, böylelikle kariyerinde zirveye oturmuştu. Fakat bu rüya performansı, kabus gibi bir yıl takip etti. AlbusNox isim değiştirerek M19 halini almış fakat kış mevsiminde büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Bu hayal kırıklığının ardından ekipte sadece Likkrit kalmış, ayrılan Rus yıldızların yeri ligimizden de tanıdığımız Lukezy ve Reach ile doldurulmuştu. Ne var ki bu takviyeler M19’a yetmemiş ve BDT finalinde gülen taraf Gambit olmuştu.

Son bir yıl içerisinde kariyeri üzerine birçok kez düşündüğünü vurgulayan Likkrit, aldığı cezayla beraber artık noktayı koymayı uygun gördü. Bu ceza “Riot Games’i eleştirmenin bedeli” olarak yorumlanırken, Rus izleyiciler ilgili karara oldukça yoğun bir tepki gösterdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir