League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 7.16 yaması

2017 Dünya Şampiyonası’na oldukça yaklaştığımız şu günlerde Riot Games tam 18 şampiyon değişikliği içeren LoL 7.16 yamasını yayınladı.

Bilindiği üzere 2017 Worlds Elemeleri 7.15 yamasında, asıl turnuva ise 7.18 yamasında oynanacak. Bu anlamda çalışmalarını sürdüren Riot ekibi, şampiyonaya kadar oyundaki dengeleri düzenlemeyi planlıyor. Geçtiğimiz yamada 20 şampiyona dengeleme getiren şirket, şimdi de 18 şampiyonda değişikliğe gitti. Tüm bunların ayrıntılarına geçmeden önce Eski Para’nın verdiği mana sikkelerinin değerinin düştüğünü ve 11-24 Ağustos tarihleri arasında tüm günlerde Rastgele URF oyun modunun devrede olacağını belirtelim.

Şampiyonlar

Bilindiği üzere Caitlyn‘in Q’su ilk rakipten sonraki hedeflere daha az hasar veriyordu. Bu hasar daha da düşürüldü ve %50’ye indirildi. Ayrıca W’nun düz vuruşa sağladığı hasar da ilk seviyelerde azaltıldı. Üst koridorun hanım ağalarından Fiora‘nın pasiften gelen hareket hızı yüzdesi düşürüldü. Yeni şampiyon Kayn‘da da bir takım hata giderilmeye gidildi, güç dengelemesi yapılmadı.

İlk güncellemede oldukça fazla hasar veren Maokai‘nin E yeteneği olan fideler, bilindiği üzere nerf’lenmişti. Yeteneğin hala güçlü olduğunu düşünen Riot Games, fidelerin hasarını azalttı. Bunun yanında bir süredir görmediğimiz Sion‘un da ultisinin hasarı artırıldı. Öte yandan Vi‘ın ulti bekleme süresi azaltıldı.

Aatrox, Jax, Riven ve Jayce‘in düz vuruş güçlendiren pasif yükleri artık totemler üzerinde harcanmayacak.

Gelelim orta koridor şampiyonlarındaki dengelemelere. Cassiopeia‘nın mana büyüme oranı artırıldı, E’sinin hasarı azaltıldı, yetenek gücü oranı da artırıldı. Corki‘nin taban saldırı gücü 58’den 55’e düşürüldü. Son dönemde ortalarda olmayan Fizz‘in de E yeteneğinin bekleme süresi azaltıldı. Yine orta koridorda tercih edildiğini gördüğümüz Galio‘nun ulti bekleme süresi artırılırken, takım arkadaşlarına sağladığı hasar azaltma oranı düşürüldü.

LeBlanc‘ın Q yeteneğinin minyonlara verdiği hasar azaltıldı. Öte yandan Orianna‘nın Q yeteneğinin menzili, W’sunun hasarı ve E yeteneğinin kalkan miktarı azaltıldı. Syndra‘nın da Q’su güçsüzleştirilirken, E yeteneğinin hasarı artırıldı. Son olarak Taliyah‘ın Q yeteneğinin mana değeri artırıldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir