League of Legends

LoL’de eşyalar skor tablosunda üzerine tıklanarak gösterilebilecek

Oyun içi iletişimi en üst düzeye çıkarmak isteyen Riot Games, artık oyuncuların rakipte veya takım arkadaşında olan eşyaları sohbet penceresi üzerinden göstermesine imkan sağlıyor.

Online oyunlardaki en iyi iletişim şekli tartışmasız sesli sohbetin kullanılması. Bir dönem League of Legends’a da getirileceği sahnede konuşulan, ancak sonrasında yapılan açıklamayla bunların dedikodudan ibaret olduğu duyurulan sesli sohbet özelliğinin çıkışı böylece başka bahara kalmış oldu. Ancak bu dönemde birçok yeniliği oyuncuların kullanımına sunan Riot Games, son olarak eşya sinyalini de oyuna getirdi. Bu sayede oyuncular rakipte veya takım arkadaşlarında bulunan eşyaları sohbet sekmesinde takımıyla paylaşıp bu konuda oyuncuları bilgilendirebilecek.

İlk olarak rakip oyuncu ya da takım arkadaşı üzerine tıklayıp “Hayatta” veya “20 sn. sonra doğacak” gibi bilgilendirmeleri kullanmayı oyuna ekleyen şirket, bunun ardından Ziynetler’in süresi ve yük sayısının belirtilmesi, ilgili eşyayı almak için kaç altına ihtiyaç olduğunun gösterilmesi ve belirli bir yere rakip görüş var ping’inin atılması gibi özellikleri oyuncuların hizmetine sunmuştu. Bu son gelen yenilikle de örneğin rakip nişancıda Cıvalı Kuşak var, veya orta koridor Zhonya satın almış gibi bilgileri takım arkadaşlarımızla paylaşabileceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir