League of Legends

NA LCS’te normal sezonun son gününe tiebreak maçları damga vurdu

Dün oynanan tam on karşılaşmanın ardından NA LCS 2018 Bahar Mevsimi’nde normal sezon aşaması tamamlanmış oldu. Ligin yeni ekiplerinden 100 Thieves zirvede yer aldı.

Kuzey Amerika’da profesyonel espor tarihinin en heyecanlı gecelerinden biri yaşandı. Normal sezonun son günü kapsamında oynanan beş karşılaşmanın ardından eşitlik bozucu maçlara geçildi ve burada da beş maç yapıldı. Tüm bu çekişmenin sonucunda 100 Thieves ilk, Echo Fox da ikinci sıradan playoff yarı finallerine katılma hakkı kazanırken, çeyrek finalde yer alacak takımlar da sırasıyla TSM, Team Liquid, Cloud9 ve Clutch Gaming oldu.

Ligi ilk sırada bitirme şansı olan Cloud9, FlyQuest’e sürpriz bir şekilde kaybedince yarışın dışında kalmış oldu. Yine aynı durumda olan 100 Thieves ise lider Echo Fox’u devirerek mücadeleyi tiebreak maçına taşıdı. Burada güçlü rakibini bir kez daha mağlup etmeyi başaran ekip, normal sezonu ilk sırada tamamladı ve ilk mevsiminde oldukça önemli bir başarıya imza attı. Onar galibiyeti bulunan TSM, Team Liquid ve Clutch Gaming takımlarının üçü de maçlarını kazanıp puanlarını Cloud9 ile eşitleyince tiebreaker’ların sayısı arttı. TL, C9’ı, TSM de Clutch Gaming’i devirip üst aşamaya yükseldi. Burada güçlü rakibini 38 dakikada mağlup eden Team SoloMid, adeta playoff’lar öncesi diğer takımlara gözdağı verdi. Güne kötü başlayan Cloud9 ise Clutch’ı yenerek normal sezonu beşinci sırada tamamlamış oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir