League of Legends

Naehyun, en çok üst üste maç kaybetme rekorunu kırdı

EU LCS ekiplerinden Origen’in orta koridor oyuncusu Naehyun, dün oynanan G2 serisini kaybetmesi ile birlikte League of Legends tarihinde en çok üst üste maç kaybetme rekorunu kırdı. 27 maç üst üste kaybeden oyuncudan önceki rekor ise 25 mağlubiyet ile LMS liginde 2016 Yaz Mevsimi’nde Cougar E-Sports takımında oynayan Kuku’ya aitti. 

 

Çok değil, bundan bir buçuk yıl önce zirveye oynayan Origen, şu anda oldukça zor zamanlar geçiriyor. xPeke’nin Fnatic’ten ayrılmasından sonra kurulan organizasyon, 2015 Bahar Mevsimi’nde EU CS’yi kasıp kavurmuş ve rahat bir şekilde LCS’e yükselmeyi başarmıştı. Yaz Mevsimi’nde efsanevi Fnatic kadrosunun ardından ligi ikinci olarak bitiren ekip, 2015 Dünya Şampiyonası’na da katılma başarısını göstermişti. Burada sürpriz bir performans gösteren ve Yarı Final’e kadar yükselen ekip, turnuvada sonradan şampiyon olan SK Telecom T1’a elenmişti.

Origen için bu noktadan sonra hemen hemen her şey kötü doğru gitti. Takım Worlds’ten döndükten sonra sinerjisini kaybetti, bir mevsim sonra ise takımın en büyük silahı alt koridor ikilisi Zven ve Mithy G2’ye transfer oldu. 2016 yılında EU LCS’te zar zor kalmayı başaran takım, 2017 yılı için ise çaylak oyunculardan oluşan bir kadro kurdu.

Satorius, Wisdom, Naehyun, Tabbz ve Hiiva’dan oluşan 2017 Bahar Mevsimi kadrosu ise ligin 4. haftasına gelindiğinde henüz bir gelişim gösteremedi. Origen şu ana kadar oynadığı tüm maçları kaybederken, takımın orta koridor oyuncusu Naehyun ise en çok üst üste maç kaybeden oyuncu olarak League of Legends tarihine geçti.

Origen’in orta koridor seçimi sezonun başından beri eleştiriliyordu. Orta koridor oyuncuları ile ünlü EU’da mücadele etmesine rağmen xPeke’nin geçtiğimiz mevsim Çin 2. Ligi LSPL’de oynayan Naehyun’u transfer etmesi birçok soru işaretine hali hazırda yol açmıştı. Takım olarak LCS seviyesinde mücadele etmeyen Origen’in mevsim sonunda ligden düşmesi bekleniyor. EU CS’deki takımların performanslarına ve oynadıkları League of Legends’ın kalitesine baktığımızda ise OG’nin düşmesinin sürpriz olmayacağını belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir